VS

Jaguar F-Pace vs SEAT Ateca ve srovnání

Porovnejte výkon (575 HP vs 150 HP), kufr a cenu (1 666 000 Kč vs 741 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Jaguar F-Pace nebo SEAT Ateca?

Jaguar F-Pace vs SEAT Ateca: nejdůležitější rozdíly

Jaguar F-Pace

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • zásadně úspornější
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

SEAT Ateca

4,5 (7 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • zásadně lehčí
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

F-Pace

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

SEAT Atecapodstatně výhodu v ceně – začíná od 741 600 Kč , zatímco Jaguar F-Pace je dostupný od 1 666 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 924 378 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Jaguar F-Pace si vystačí s 1,8 L/100km a je tak zásadně úspornější než SEAT Ateca s 4,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,1 L/100km na 100 km.

Ateca

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruJaguar F-Pace značně výhodu – nabízí 575 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 425 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Jaguar F-Pace výrazně navrch – sprint zvládne za 4 s, zatímco SEAT Ateca potřebuje 9 s. Je tedy přibližně o 5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Jaguar F-Pace táhne podstatně silněji a nabízí 700 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 340 Nm.

F-Pace

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je SEAT Ateca zásadně lehčí – 1 345 kg oproti 1 951 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 606 kg.

U objemu kufruSEAT Ateca minimálně více místa – 510 L oproti 470 L. Rozdíl činí přibližně 40 L.

Také u užitečného zatíženíJaguar F-Pace o něco navrch – 589 kg oproti 525 kg. Rozdíl činí přibližně 64 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Jaguar F-Pace tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 666 000 Kč
F-Pace

Jaguar F-Pace

  • Typ motoru Diesel MHEV, Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Benzín
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon všech kol
  • Výkon HP 163 - 575 HP
  • Spotřeba l/100 km 1,8 - 12 L/100km
  • Elektrický dojezd 64 km
Jaguar F-Pace
SEAT Ateca

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Jaguar F-Pace

Jaguar F‑Pace nabízí elegantní a dynamický vzhled s jízdním projevem zaměřeným na řidiče, který chce spojit sportovní charakter s praktičností SUV. Interiér působí prémiově a pohodlně, ideální pro ty, kdo oceňují styl a komfort bez zbytečné okázalosti.

Všechny informace

SEAT Ateca

Seat Ateca je praktické a sebevědomé SUV, které nabízí vyváženou kombinaci užitné hodnoty a příjemné jízdní dynamiky. Prostorný interiér s promyšleným uspořádáním a moderními prvky z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní dojíždění i delší cesty.

Všechny informace
Jaguar F-Pace
SEAT Ateca

Náklady a spotřeba

Cena
1 666 000 - 2 977 500 Kč
Cena
741 600 - 1 091 200 Kč
Spotřeba l/100 km
1,8 - 12 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,9 - 6,4 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
64 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
15,4 kWh
Kapacita baterie
-
co2
41 - 274 g/km
co2
129 - 144 g/km
Objem nádrže
62 - 83 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 951 - 2 230 kg
Pohotovostní hmotnost
1 345 - 1 514 kg
Objem kufru
354 - 470 L
Objem kufru
510 L
Délka
4 747 - 4 762 mm
Délka
-
Šířka
1 936 mm
Šířka
1 841 mm
Výška
1 664 - 1 670 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 299 - 1 428 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
457 - 589 kg
Užitečné zatížení
516 - 525 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Benzín
Typ motoru
Benzín, Diesel
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuální, Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
163 - 575 HP
Výkon HP
116 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4 - 10,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
9 - 11 s
Max. rychlost
195 - 286 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
380 - 700 Nm
Točivý moment
200 - 360 Nm
Počet válců
4 - 8
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
120 - 423 kW
Výkon kW
85 - 110 kW
Objem motoru
1 997 - 5 000 cm3
Objem motoru
999 - 1 968 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
G, B
Třída účinnosti CO2
E, D
Značka
Jaguar
Značka
SEAT
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.