VS

Jeep Wrangler vs Mercedes CLE Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (272 HP vs 313 HP), kufr a cenu (1 795 100 Kč vs 1 765 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Jeep Wrangler nebo Mercedes CLE Coupe?

Jeep Wrangler vs Mercedes CLE Coupe: nejdůležitější rozdíly

Jeep Wrangler

  • o něco lehčí
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

Mercedes CLE Coupe

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu levnější
  • lehce vyšší výkon
  • značně úspornější
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Wrangler

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Mercedes CLE Coupetrochu výhodu v ceně – začíná od 1 765 600 Kč , zatímco Jeep Wrangler je dostupný od 1 795 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 29 521 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes CLE Coupe si vystačí s 2,2 L/100km a je tak značně úspornější než Jeep Wrangler s 11,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 8,9 L/100km na 100 km.

CLE Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMercedes CLE Coupe lehce výhodu – nabízí 313 HP místo 272 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 41 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes CLE Coupe znatelně navrch – sprint zvládne za 6,3 s, zatímco Jeep Wrangler potřebuje 7,6 s. Je tedy přibližně o 1,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes CLE Coupe táhne výrazněji silněji a nabízí 550 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 150 Nm.

Wrangler

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Jeep Wrangler nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je Jeep Wrangler o něco lehčí – 1 938 kg oproti 2 175 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 237 kg.

U objemu kufruJeep Wrangler zásadně více místa – 533 L oproti 290 L. Rozdíl činí přibližně 243 L.

Také u užitečného zatíženíJeep Wrangler výrazněji navrch – 556 kg oproti 405 kg. Rozdíl činí přibližně 151 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes CLE Coupe nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 765 600 Kč
CLE Coupe

Mercedes CLE Coupe

  • Typ motoru : Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 313 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,2 L/100km
  • Elektrický dojezd : 113 km
Jeep Wrangler
Mercedes CLE Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Jeep Wrangler

The Jeep Wrangler wears its go-anywhere attitude on its boxy shoulders, with exposed hinges, a removable top and a look that practically dares the tarmac to get in its way. Inside it’s simple and tough-minded, ready to swallow muddy boots and weekend gear, so if you crave honest off-road thrills rather than refined suburbia polish, the Wrangler is your unapologetic partner in adventure.

Všechny informace

Mercedes CLE Coupe

The Mercedes CLE Coupe slides between sporty and sophisticated with a swooping silhouette that turns heads without shouting, and a cabin that feels both luxurious and intelligently laid out. It’s ideal for buyers who want grand-tourer comfort with a playful driving character—chic enough for the weekend, sensible enough for the daily run, and guaranteed to spark a few “what is that?” conversations.

Všechny informace
Jeep Wrangler
Mercedes CLE Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 795 100 - 1 845 700 Kč
Cena
1 765 600 - 1 922 400 Kč
Spotřeba l/100 km
11,1 - 11,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
113 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
250 - 269 g/km
co2
49 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Terénní vůz
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 938 - 2 028 kg
Pohotovostní hmotnost
2 175 kg
Objem kufru
533 L
Objem kufru
290 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 894 mm
Šířka
1 861 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
546 - 556 kg
Užitečné zatížení
405 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
272 HP
Výkon HP
313 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
400 Nm
Točivý moment
550 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
200 kW
Výkon kW
230 kW
Objem motoru
1 995 cm3
Objem motoru
1 999 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
B
Značka
Jeep
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.