Porovnejte výkon (140 HP vs 653 HP), kufr a cenu (718 800 Kč vs 1 769 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Kia Ceed Sportswagon nebo NIO ET7?
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Kia Ceed Sportswagon má podstatně výhodu v ceně – začíná od 718 800 Kč , zatímco NIO ET7 je dostupný od 1 769 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 050 971 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má NIO ET7 podstatně výhodu – nabízí 653 HP místo 140 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 513 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má NIO ET7 podstatně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco Kia Ceed Sportswagon potřebuje 9,7 s. Je tedy přibližně o 5,9 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: NIO ET7 táhne zásadně silněji a nabízí 850 Nm místo 253 Nm. Rozdíl činí přibližně 597 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Kia Ceed Sportswagon podstatně lehčí – 1 335 kg oproti 2 434 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 099 kg.
Také u užitečného zatížení má Kia Ceed Sportswagon trochu navrch – 485 kg oproti 466 kg. Rozdíl činí přibližně 19 kg.
NIO ET7 tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Kia Ceed Sportswagon is a sensible and surprisingly stylish family wagon that turns daily chores into a bit less of a grind. Practical, comfortable and packed with thoughtful touches where they matter, it’s a smart choice for buyers who want usefulness without sacrificing personality.
Všechny informaceThe NIO ET7 arrives like a calm thunderstorm — sleek, silent and unapologetically clever, turning motorway cruising into the sort of effortless glide that makes other cars feel noisy and rehearsed. Inside, it's all luxury sofas and smart gadgets that actually help rather than confuse, so buyers who crave tech and comfort will feel like they've upgraded their life without needing to spellcheck the manual.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
718 800 - 802 300 Kč
|
Cena
1 769 800 - 2 036 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
6 - 6,4 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
19 - 19,3 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
451 - 584 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
73,5 - 90 kWh
|
|
co2
137 - 146 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kombi
|
Karoserie
Sedan
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
4
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 335 - 1 437 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 434 - 2 454 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
363 L
|
|
Délka
-
|
Délka
5 101 mm
|
|
Šířka
1 800 mm
|
Šířka
1 987 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 509 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
463 - 485 kg
|
Užitečné zatížení
446 - 466 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
100 - 140 HP
|
Výkon HP
653 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 - 13,5 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
200 km/h
|
|
Točivý moment
172 - 253 Nm
|
Točivý moment
850 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
74 - 103 kW
|
Výkon kW
480 kW
|
|
Objem motoru
998 - 1 482 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2022
|
|
Třída účinnosti CO2
E
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Kia
|
Značka
NIO
|