VS

Kia EV9 vs Cadillac VISTIQ ve srovnání

Porovnejte výkon (508 HP vs 615 HP), kufr a cenu (1 599 900 Kč vs 2 522 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Kia EV9 nebo Cadillac VISTIQ?

Kia EV9 vs Cadillac VISTIQ: nejdůležitější rozdíly

Kia EV9

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • o něco úspornější
  • o něco delší dojezd
  • viditelně lehčí
  • o něco větší kufr
Všechny informace

Cadillac VISTIQ

  • lehce vyšší výkon
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

EV9

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Kia EV9podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 599 900 Kč , zatímco Cadillac VISTIQ je dostupný od 2 522 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 922 859 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Kia EV9: s hodnotou 19,5 kWh/100km je o něco efektivnější než Cadillac VISTIQ s 21,8 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,3 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Kia EV9 o něco více: ujede až 563 km, tedy přibližně o 103 km více než Cadillac VISTIQ.

VISTIQ

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruCadillac VISTIQ lehce výhodu – nabízí 615 HP místo 508 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 107 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Cadillac VISTIQ znatelně navrch – sprint zvládne za 3,7 s, zatímco Kia EV9 potřebuje 4,6 s. Je tedy přibližně o 0,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Cadillac VISTIQ táhne spíše silněji a nabízí 880 Nm místo 740 Nm. Rozdíl činí přibližně 140 Nm.

EV9

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 7 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Kia EV9 viditelně lehčí – 2 392 kg oproti 2 899 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 507 kg.

U objemu kufruKia EV9 o něco více místa – 333 L oproti 297 L. Rozdíl činí přibližně 36 L.

Také u užitečného zatíženíKia EV9 trochu navrch – 615 kg oproti 576 kg. Rozdíl činí přibližně 39 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Kia EV9 přesvědčuje v nejdůležitějších disciplínách v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 599 900 Kč
EV9

Kia EV9

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 204 - 508 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 19,5 - 22,8 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 443 - 563 km
Kia EV9
Cadillac VISTIQ

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Kia EV9

Kia je značka známá pro kombinaci spolehlivosti a praktického designu, která osloví široké spektrum řidičů. Model Ceed, často jen „Ceed“, nabízí vyvážené jízdní vlastnosti a rozumné provozní náklady, takže jde o rozumnou volbu pro každodenní použití.

Všechny informace

Cadillac VISTIQ

The Cadillac Vistiq stands out in the luxury electric vehicle segment with its bold design and cutting-edge technology. It captures attention with a sleek, aerodynamic silhouette, complemented by a refined, high-end interior that exudes sophistication. Combining performance with sustainable innovation, the Vistiq represents Cadillac's commitment to a greener future without compromising on luxury.

Všechny informace
Kia EV9
Cadillac VISTIQ

Náklady a spotřeba

Cena
1 599 900 - 2 303 500 Kč
Cena
2 522 700 - 2 797 800 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
19,5 - 22,8 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
21,8 kWh/100km
Elektrický dojezd
443 - 563 km
Elektrický dojezd
460 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
6 - 7
Počet sedadel
6 - 7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 392 - 2 664 kg
Pohotovostní hmotnost
2 899 kg
Objem kufru
333 L
Objem kufru
297 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 980 mm
Šířka
2 026 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
542 - 615 kg
Užitečné zatížení
576 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
204 - 508 HP
Výkon HP
615 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,6 - 9,4 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 - 740 Nm
Točivý moment
880 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
150 - 374 kW
Výkon kW
452 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Kia
Značka
Cadillac
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.