VS

Mercedes C-Class Saloon vs Maserati MC20 Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (680 HP vs 630 HP), kufr a cenu (1 220 700 Kč vs 6 202 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes C-Class Saloon nebo Maserati MC20 Coupe?

Mercedes C-Class Saloon vs Maserati MC20 Coupe: nejdůležitější rozdíly

Mercedes C-Class Saloon

  • značně levnější
  • mírně vyšší výkon
  • zásadně úspornější
  • podstatně větší kufr
Všechny informace

Maserati MC20 Coupe

  • lehce rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše lehčí
Všechny informace

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C-Class Saloon

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Mercedes C-Class Saloonznačně výhodu v ceně – začíná od 1 220 700 Kč , zatímco Maserati MC20 Coupe je dostupný od 6 202 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 4 982 248 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes C-Class Saloon si vystačí s 4,5 L/100km a je tak zásadně úspornější než Maserati MC20 Coupe s 11,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 7 L/100km na 100 km.

MC20 Coupe

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMercedes C-Class Saloon mírně výhodu – nabízí 680 HP místo 630 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 50 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maserati MC20 Coupe lehce navrch – sprint zvládne za 2,9 s, zatímco Mercedes C-Class Saloon potřebuje 3,4 s. Je tedy přibližně o 0,5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes C-Class Saloon táhne viditelně silněji a nabízí 1 020 Nm místo 730 Nm. Rozdíl činí přibližně 290 Nm.

C-Class Saloon

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Mercedes C-Class Saloon nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Maserati MC20 Coupe spíše lehčí – 1 469 kg oproti 1 695 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 226 kg.

U objemu kufruMercedes C-Class Saloon podstatně více místa – 455 L oproti 100 L. Rozdíl činí přibližně 355 L.

Také u užitečného zatíženíMercedes C-Class Saloon výrazně navrch – 570 kg oproti 321 kg. Rozdíl činí přibližně 249 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mercedes C-Class Saloon tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 220 700 Kč
C-Class Saloon

Mercedes C-Class Saloon

  • Typ motoru Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka Automatická
  • Typ pohonu Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP 183 - 680 HP
  • Spotřeba l/100 km 4,5 - 9 L/100km
  • Elektrický dojezd 11 km
Mercedes C-Class Saloon
Maserati MC20 Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes C-Class Saloon

Mercedes třídy C je elegantní a vyvážený sedan, který kombinuje prémiový interiér s jistou dynamikou jízdy. Hodí se pro ty, kdo hledají každodenní komfort a solidní image bez zbytečné okázalosti.

Všechny informace

Maserati MC20 Coupe

Maserati MC20 Coupé je strhující italské sportovní kupé, které kombinuje elegantní design s jasně zaměřeným řidičským charakterem. Nabízí luxusní interiér a precizní ovládání, které z něj dělá ideální volbu pro ty, kdo hledají emotivní jízdu s moderním nádechem exkluzivity.

Všechny informace
Mercedes C-Class Saloon
Maserati MC20 Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 220 700 - 3 053 100 Kč
Cena
6 202 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,5 - 9 L/100km
Spotřeba l/100 km
11,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
11 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
119 - 205 g/km
co2
261 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
60 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 695 - 2 165 kg
Pohotovostní hmotnost
1 469 kg
Objem kufru
280 - 455 L
Objem kufru
100 L
Délka
-
Délka
4 669 mm
Šířka
1 820 - 1 900 mm
Šířka
1 965 mm
Výška
-
Výška
1 224 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
485 - 570 kg
Užitečné zatížení
321 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
183 - 680 HP
Výkon HP
630 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,4 - 8,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
325 km/h
Točivý moment
250 - 1 020 Nm
Točivý moment
730 Nm
Počet válců
4
Počet válců
6
Výkon kW
135 - 500 kW
Výkon kW
463 kW
Objem motoru
1 496 - 1 999 cm3
Objem motoru
3 000 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
E, D, G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Mercedes-Benz
Značka
Maserati
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.