VS

Mercedes Marco Polo vs Renault Master Bus ve srovnání

Porovnejte výkon (237 HP vs 180 HP), kufr a cenu (1 698 000 Kč vs 1 080 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes Marco Polo nebo Renault Master Bus?

Mercedes Marco Polo vs Renault Master Bus: nejdůležitější rozdíly

Mercedes Marco Polo

  • viditelně vyšší výkon
  • lehce úspornější
Všechny informace

Renault Master Bus

  • výrazně levnější
  • spíše lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Marco Polo

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Renault Master Busvýrazně výhodu v ceně – začíná od 1 080 700 Kč , zatímco Mercedes Marco Polo je dostupný od 1 698 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 617 290 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes Marco Polo si vystačí s 7,4 L/100km a je tak lehce úspornější než Renault Master Bus s 8,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,3 L/100km na 100 km.

Master Bus

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMercedes Marco Polo viditelně výhodu – nabízí 237 HP místo 180 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 57 HP.

U nejvyšší rychlosti je Mercedes Marco Polo výrazněji vpředu – dosahuje 220 km/h, zatímco Renault Master Bus končí na 165 km/h. Rozdíl činí přibližně 55 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes Marco Polo táhne o něco silněji a nabízí 500 Nm místo 400 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Renault Master Bus nabízí více míst k sezení – 9 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Master Bus spíše lehčí – 2 189 kg oproti 2 450 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 261 kg.

U maximálního objemu zavazadlového prostoru boduje Renault Master Bus mírně – až 4 840 L, tedy přibližně o 210 L více než Mercedes Marco Polo.

Také u užitečného zatíženíRenault Master Bus podstatně navrch – 1 254 kg oproti 650 kg. Rozdíl činí přibližně 604 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Master Bus tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 080 700 Kč
Master Bus

Renault Master Bus

  • Typ motoru : Diesel
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 135 - 180 HP
  • Spotřeba l/100 km : 8,7 - 10,7 L/100km
Mercedes Marco Polo
Renault Master Bus

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mercedes Marco Polo

The Mercedes Marco Polo is a posh, travel-ready camper that blends van practicality with Mercedes comfort, turning long trips into glamping adventures rather than endurance tests. Clever interior packaging and sensible luxury make it a top pick for buyers who want the prestige of a star on the grille without losing everyday usefulness.

Všechny informace

Renault Master Bus

The Renault Master Bus is a no-nonsense people carrier that trades flash for practicality, offering generous space for passengers and luggage with a sensible, robust feel. It’s a smart pick for buyers who want comfort and reliability over glamour — think dependable transport with a dash of French charm and a wry smile.

Všechny informace
Mercedes Marco Polo
Renault Master Bus

Náklady a spotřeba

Cena
1 698 000 - 2 439 100 Kč
Cena
1 080 700 - 1 276 600 Kč
Spotřeba l/100 km
7,4 - 8,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
8,7 - 10,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
194 - 218 g/km
co2
227 - 280 g/km
Objem nádrže
70 L
Objem nádrže
105 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Bus
Karoserie
Bus
Počet sedadel
4
Počet sedadel
6 - 9
Dveře
4 - 5
Dveře
4
Pohotovostní hmotnost
2 450 - 2 545 kg
Pohotovostní hmotnost
2 189 - 2 361 kg
Objem kufru
670 L
Objem kufru
-
Délka
5 140 mm
Délka
5 075 - 5 575 mm
Šířka
1 928 mm
Šířka
2 070 mm
Výška
1 975 mm
Výška
2 290 - 2 486 mm
Maximální objem kufru
4 630 L
Maximální objem kufru
2 840 - 4 840 L
Užitečné zatížení
555 - 650 kg
Užitečné zatížení
939 - 1 254 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel
Typ motoru
Diesel
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatizovaná manuální převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
163 - 237 HP
Výkon HP
135 - 180 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 10,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
-
Max. rychlost
188 - 220 km/h
Max. rychlost
150 - 165 km/h
Točivý moment
380 - 500 Nm
Točivý moment
360 - 400 Nm
Počet válců
4
Počet válců
4
Výkon kW
120 - 174 kW
Výkon kW
99 - 132 kW
Objem motoru
1 950 cm3
Objem motoru
2 299 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Mercedes-Benz
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.