Porovnejte výkon (635 HP vs 150 HP), kufr a cenu (3 072 600 Kč vs 1 063 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes S Class nebo VW Touran?
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
VW Touran má podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 063 200 Kč , zatímco Mercedes S Class je dostupný od 3 072 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 2 009 301 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mercedes S Class si vystačí s 2,2 L/100km a je tak výrazně úspornější než VW Touran s 5,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 3 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Mercedes S Class výrazně výhodu – nabízí 635 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 485 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Mercedes S Class podstatně navrch – sprint zvládne za 4 s, zatímco VW Touran potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 4,9 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes S Class táhne podstatně silněji a nabízí 850 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 490 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je VW Touran značně lehčí – 1 520 kg oproti 2 165 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 645 kg.
Také u užitečného zatížení má Mercedes S Class mírně navrch – 660 kg oproti 601 kg. Rozdíl činí přibližně 59 kg.
Mercedes S Class nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Mercedes S-Class wraps peerless comfort, whisper-quiet luxury and subtle tech wizardry into a chauffeur-ready package that still knows how to engage the driver. It’s the car for buyers who want to arrive relaxed, be taken seriously and occasionally enjoy a grin when the road reminds them this limousine can dance.
Všechny informaceTouran je praktické a rodinné MPV, které vsází na prostornost a promyšlené využití interiéru. Přehledná paluba, variabilní sedačky a solidní jízdní vlastnosti z něj dělají spolehlivého společníka pro každodenní provoz.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
3 072 600 - 5 948 700 Kč
|
Cena
1 063 200 - 1 337 400 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
2,2 - 11 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
5,2 - 6,5 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
98 - 118 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
50 - 252 g/km
|
co2
136 - 149 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Sedan
|
Karoserie
MPV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 165 - 2 650 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 520 - 1 631 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
834 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 921 mm
|
Šířka
1 829 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
420 - 660 kg
|
Užitečné zatížení
590 - 601 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel MHEV
|
Typ motoru
Benzín, Diesel
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
336 - 635 HP
|
Výkon HP
122 - 150 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4 - 5,7 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 10,8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
560 - 850 Nm
|
Točivý moment
250 - 360 Nm
|
|
Počet válců
6 - 8
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
247 - 467 kW
|
Výkon kW
90 - 110 kW
|
|
Objem motoru
2 989 - 3 982 cm3
|
Objem motoru
1 498 - 1 968 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
|
Třída účinnosti CO2
G, B, F
|
Třída účinnosti CO2
E
|
|
Značka
Mercedes-Benz
|
Značka
VW
|