VS

MG MG4 vs VW ID.Polo ve srovnání

Porovnejte výkon (435 HP vs 211 HP), kufr a cenu (1 088 400 Kč vs 632 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - MG MG4 nebo VW ID.Polo?

MG MG4 vs VW ID.Polo: nejdůležitější rozdíly

MG MG4

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • o něco delší dojezd
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

VW ID.Polo

  • výrazně levnější
  • viditelně úspornější
  • spíše lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

MG4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

VW ID.Polovýrazně výhodu v ceně – začíná od 632 800 Kč , zatímco MG MG4 je dostupný od 1 088 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 455 606 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu VW ID.Polo: s hodnotou 13,3 kWh/100km je viditelně efektivnější než MG MG4 s 16,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,8 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje MG MG4 o něco více: ujede až 545 km, tedy přibližně o 91 km více než VW ID.Polo.

ID.Polo

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruMG MG4 zásadně výhodu – nabízí 435 HP místo 211 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 224 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má MG MG4 podstatně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco VW ID.Polo potřebuje 7,1 s. Je tedy přibližně o 3,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: MG MG4 táhne zásadně silněji a nabízí 600 Nm místo 290 Nm. Rozdíl činí přibližně 310 Nm.

MG4

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW ID.Polo spíše lehčí – 1 568 kg oproti 1 755 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 187 kg.

Také u užitečného zatíženíMG MG4 minimálně navrch – 448 kg oproti 444 kg. Rozdíl činí přibližně 4 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

MG MG4 tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 088 400 Kč
MG4

MG MG4

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 435 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 16,1 - 19 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 405 - 545 km
MG MG4
VW ID.Polo

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

MG MG4

MG4 je kompaktní elektromobil, který kombinuje praktický vnitřní prostor s příjemnou a sebevědomou jízdou pro každodenní použití. Moderní design karoserie a přehledné ovládací prvky v interiéru dělají z MG4 rozumnou volbu pro ty, kdo hledají dostupné a uživatelsky přívětivé auto.

Všechny informace

VW ID.Polo

VW ID. Polo je elektrické městské auto, které kombinuje praktickou povahu klasického Polo s moderním designem a intuitivními technologiemi. Nabízí příjemný interiér s dostatkem prostoru pro každodenní dojíždění a asistenční funkce, které usnadňují řízení ve městě.

Všechny informace
MG MG4
VW ID.Polo

Náklady a spotřeba

Cena
1 088 400 - 1 189 700 Kč
Cena
632 800 - 1 062 000 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
16,1 - 19 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
13,3 - 13,7 kWh/100km
Elektrický dojezd
405 - 545 km
Elektrický dojezd
442 - 454 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 755 - 1 810 kg
Pohotovostní hmotnost
1 568 - 1 576 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
441 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 836 mm
Šířka
1 816 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
448 kg
Užitečné zatížení
444 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
190 - 435 HP
Výkon HP
116 - 211 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
350 - 600 Nm
Točivý moment
290 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
140 - 320 kW
Výkon kW
85 - 155 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
MG
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.