Porovnejte výkon (197 HP vs 223 HP), kufr a cenu (531 400 Kč vs 860 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - MG ZS nebo Toyota C-HR?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
MG ZS má výrazně výhodu v ceně – začíná od 531 400 Kč , zatímco Toyota C-HR je dostupný od 860 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 329 140 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota C-HR si vystačí s 2,3 L/100km a je tak výrazně úspornější než MG ZS s 5,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,8 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Toyota C-HR o něco výhodu – nabízí 223 HP místo 197 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 26 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota C-HR o něco navrch – sprint zvládne za 7,4 s, zatímco MG ZS potřebuje 8,7 s. Je tedy přibližně o 1,3 s rychlejší.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je MG ZS o něco lehčí – 1 330 kg oproti 1 505 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 175 kg.
Také u užitečného zatížení má MG ZS mírně navrch – 470 kg oproti 425 kg. Rozdíl činí přibližně 45 kg.
Toyota C-HR tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
MG ZS je praktické a přehledné malé SUV, které osloví hlavně zájemce o cenově dostupný rodinný vůz s přijatelným komfortem. Nabízí prostorný interiér a slušnou výbavu za rozumnou cenu, přičemž jeho jednoduché ovládání a kultivovaný jízdní projev dělají z MG ZS příjemnou volbu do města i na delší cesty.
Všechny informaceToyota C‑HR je výrazné crossoverové auto s odvážným designem a kultivovaným jízdním projevem. V interiéru nabízí příjemné materiály a praktické uspořádání, které ocení řidiči hledající styl bez kompromisů na komfortu.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
531 400 - 708 700 Kč
|
Cena
860 600 - 1 265 700 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,1 - 6,5 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
2,3 - 5,1 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
66 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
115 - 145 g/km
|
co2
52 - 116 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 330 - 1 420 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 505 - 1 755 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
350 - 447 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 818 mm
|
Šířka
1 832 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
375 - 470 kg
|
Užitečné zatížení
375 - 425 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
|
Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
116 - 197 HP
|
Výkon HP
140 - 223 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 - 12,5 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 9,9 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
148 Nm
|
Točivý moment
-
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
85 - 145 kW
|
Výkon kW
103 - 164 kW
|
|
Objem motoru
1 495 - 1 498 cm3
|
Objem motoru
1 798 - 1 987 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
E, C
|
Třída účinnosti CO2
C, D, B
|
|
Značka
MG
|
Značka
Toyota
|