VS

Mitsubishi ASX vs SsangYong Musso ve srovnání

Porovnejte výkon (158 HP vs 202 HP), kufr a cenu (632 700 Kč vs 847 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mitsubishi ASX nebo SsangYong Musso?

Mitsubishi ASX vs SsangYong Musso: nejdůležitější rozdíly

Mitsubishi ASX

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně levnější
  • výrazně úspornější
  • výrazně lehčí
Všechny informace

SsangYong Musso

  • viditelně vyšší výkon
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

ASX

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Mitsubishi ASXjasně výhodu v ceně – začíná od 632 700 Kč , zatímco SsangYong Musso je dostupný od 847 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 215 208 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Mitsubishi ASX si vystačí s 4,3 L/100km a je tak výrazně úspornější než SsangYong Musso s 8,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,1 L/100km na 100 km.

ASX

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruSsangYong Musso viditelně výhodu – nabízí 202 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 44 HP.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: SsangYong Musso táhne jasně silněji a nabízí 400 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 155 Nm.

ASX

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Mitsubishi ASX výrazně lehčí – 1 296 kg oproti 2 045 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 749 kg.

Také u užitečného zatíženíSsangYong Musso značně navrch – 1 010 kg oproti 445 kg. Rozdíl činí přibližně 565 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Mitsubishi ASX překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 632 700 Kč
ASX

Mitsubishi ASX

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Plný hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 115 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,3 - 6 L/100km
Mitsubishi ASX
SsangYong Musso

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX je praktické kompaktní SUV známé svou spolehlivostí a nenáročností na provoz. Nabízí pohodlný interiér a univerzální charakter, který zvládne městský provoz i víkendové výlety.

Všechny informace

SsangYong Musso

The Musso is a no-nonsense pickup that blends rugged capability with surprisingly comfy cabin manners, perfect for buyers who want practicality over prestige. It may not turn heads at the coffee stop, but its sensible layout, useful load space and low running costs make it a very pragmatic choice for workdays and weekends.

Všechny informace
Mitsubishi ASX
SsangYong Musso

Náklady a spotřeba

Cena
632 700 - 959 300 Kč
Cena
847 900 - 1 260 600 Kč
Spotřeba l/100 km
4,3 - 6 L/100km
Spotřeba l/100 km
8,4 - 9,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
99 - 137 g/km
co2
221 - 245 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
75 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Pickup
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
4
Pohotovostní hmotnost
1 296 - 1 493 kg
Pohotovostní hmotnost
2 045 - 2 260 kg
Objem kufru
348 - 484 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
5 095 - 5 405 mm
Šířka
1 797 mm
Šířka
1 950 mm
Výška
-
Výška
1 840 - 1 855 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
397 - 445 kg
Užitečné zatížení
785 - 1 010 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Plný hybrid
Typ motoru
Diesel
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Výkon HP
115 - 158 HP
Výkon HP
202 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
-
Max. rychlost
-
Max. rychlost
183 - 187 km/h
Točivý moment
190 - 245 Nm
Točivý moment
400 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
4
Výkon kW
84 - 116 kW
Výkon kW
149 kW
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
Objem motoru
2 157 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2 022 - 2 024
Třída účinnosti CO2
D, E, C
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Mitsubishi
Značka
SsangYong
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.