Porovnejte výkon (196 HP vs 272 HP), kufr a cenu (885 900 Kč vs 1 188 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Opel Astra Sports Tourer nebo VW Tayron?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Opel Astra Sports Tourer má jasně výhodu v ceně – začíná od 885 900 Kč , zatímco VW Tayron je dostupný od 1 188 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 302 177 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: VW Tayron si vystačí s 1,5 L/100km a je tak výrazně úspornější než Opel Astra Sports Tourer s 2,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,8 L/100km na 100 km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Opel Astra Sports Tourer výrazně více: ujede až 445 km, tedy přibližně o 322 km více než VW Tayron.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má VW Tayron viditelně výhodu – nabízí 272 HP místo 196 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 76 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Tayron znatelně navrch – sprint zvládne za 6,1 s, zatímco Opel Astra Sports Tourer potřebuje 7,7 s. Je tedy přibližně o 1,6 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Tayron táhne minimálně silněji a nabízí 400 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 40 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Opel Astra Sports Tourer lehce lehčí – 1 438 kg oproti 1 682 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 244 kg.
U objemu kufru má VW Tayron výrazněji více místa – 885 L oproti 597 L. Rozdíl činí přibližně 288 L.
Také u užitečného zatížení má VW Tayron o něco navrch – 573 kg oproti 502 kg. Rozdíl činí přibližně 71 kg.
Opel Astra Sports Tourer vítězí těsně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Opel Astra Sports Tourer blends family-friendly practicality with a sleek, grown-up wagon silhouette that manages to be both useful and unexpectedly stylish. It’s an easy car to live with — comfortable, well put together and clever with space — a sensible choice for buyers who want everyday versatility without fuss.
Všechny informaceVW Tayron je prostorné, moderně pojaté SUV, které klade důraz na komfort a praktickou všestrannost. Hodí se pro rodinné i každodenní užívání díky pohodlnému interiéru, vyvážené ovladatelnosti a solidnímu zpracování.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
885 900 - 1 170 500 Kč
|
Cena
1 188 100 - 1 654 300 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
2,3 - 5 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
1,5 - 8,5 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
15,6 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
82 - 445 km
|
Elektrický dojezd
116 - 123 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 132 g/km
|
co2
33 - 192 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kombi
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 438 - 1 765 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 682 - 1 948 kg
|
|
Objem kufru
466 - 597 L
|
Objem kufru
705 - 885 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 859 mm
|
Šířka
1 853 - 1 866 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
434 - 502 kg
|
Užitečné zatížení
489 - 573 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid, Diesel, Elektro
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel, Benzín, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka, Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
130 - 196 HP
|
Výkon HP
150 - 272 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,7 - 10,6 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,1 - 9,7 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
230 - 360 Nm
|
Točivý moment
250 - 400 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
96 - 144 kW
|
Výkon kW
110 - 200 kW
|
|
Objem motoru
1 199 - 1 598 cm3
|
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
|
Třída účinnosti CO2
C, B, D, A
|
Třída účinnosti CO2
E, F, G, B
|
|
Značka
Opel
|
Značka
VW
|