VS

Opel Frontera vs VW T-Cross ve srovnání

Porovnejte výkon (145 HP vs 150 HP), kufr a cenu (612 500 Kč vs 631 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Opel Frontera nebo VW T-Cross?

Opel Frontera vs VW T-Cross: nejdůležitější rozdíly

Opel Frontera

4,5 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu levnější
  • minimálně úspornější
  • trochu větší kufr
Všechny informace

VW T-Cross

3,9 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu vyšší výkon
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Frontera

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Opel Fronteratrochu výhodu v ceně – začíná od 612 500 Kč , zatímco VW T-Cross je dostupný od 631 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 19 495 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Opel Frontera si vystačí s 5,2 L/100km a je tak minimálně úspornější než VW T-Cross s 5,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,2 L/100km na 100 km.

T-Cross

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruVW T-Cross trochu výhodu – nabízí 150 HP místo 145 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 5 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW T-Cross trochu navrch – sprint zvládne za 8,4 s, zatímco Opel Frontera potřebuje 9,1 s. Je tedy přibližně o 0,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW T-Cross táhne mírně silněji a nabízí 250 Nm místo 230 Nm. Rozdíl činí přibližně 20 Nm.

Frontera

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Opel Frontera nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je VW T-Cross lehce lehčí – 1 267 kg oproti 1 394 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 127 kg.

U objemu kufruOpel Frontera trochu více místa – 460 L oproti 455 L. Rozdíl činí přibližně 5 L.

Také u užitečného zatíženíOpel Frontera o něco navrch – 570 kg oproti 480 kg. Rozdíl činí přibližně 90 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Opel Frontera tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 612 500 Kč
Frontera

Opel Frontera

  • Typ motoru : Elektro, Benzín MHEV
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 110 - 145 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,2 - 5,3 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,8 - 18,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 308 - 408 km
Opel Frontera
VW T-Cross

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Opel Frontera

Frontera je robustní a praktické SUV od Opelu, které nabízí schopnosti i mimo silnice a zároveň rozumné jízdní pohodlí pro běžné používání. Hodí se pro ty, kdo hledají odolné a jednoduché auto s přímým charakterem spíše než prémiovou výbavu.

Všechny informace

VW T-Cross

VW T-Cross je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského vozu s variabilitou interiéru a přehledným posedem za volantem. Hodí se pro každodenní dojíždění i rodinné výlety, nabízí pohodlný jízdní projev a důraz na bezpečnost.

Všechny informace
Opel Frontera
VW T-Cross

Náklady a spotřeba

Cena
612 500 - 885 900 Kč
Cena
631 900 - 944 000 Kč
Spotřeba l/100 km
5,2 - 5,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,4 - 6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,8 - 18,3 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
308 - 408 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 119 g/km
co2
124 - 136 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5 - 7
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 394 - 1 610 kg
Pohotovostní hmotnost
1 267 - 1 338 kg
Objem kufru
460 L
Objem kufru
455 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 795 mm
Šířka
1 784 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
436 - 570 kg
Užitečné zatížení
463 - 480 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
110 - 145 HP
Výkon HP
95 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,1 - 14,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,4 - 11,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
125 - 230 Nm
Točivý moment
175 - 250 Nm
Počet válců
3
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
81 - 107 kW
Výkon kW
70 - 110 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
999 - 1 498 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
A, D
Třída účinnosti CO2
D, E
Značka
Opel
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.