Porovnejte výkon (122 HP vs 150 HP), kufr a cenu (323 800 Kč vs 631 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Sandero nebo VW T-Cross?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
Dacia Sandero má podstatně výhodu v ceně – začíná od 323 800 Kč , zatímco VW T-Cross je dostupný od 631 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 308 126 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Dacia Sandero si vystačí s 5,3 L/100km a je tak minimálně úspornější než VW T-Cross s 5,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,1 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má VW T-Cross lehce výhodu – nabízí 150 HP místo 122 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 28 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW T-Cross o něco navrch – sprint zvládne za 8,4 s, zatímco Dacia Sandero potřebuje 9,7 s. Je tedy přibližně o 1,3 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW T-Cross táhne o něco silněji a nabízí 250 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 50 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Dacia Sandero spíše lehčí – 1 100 kg oproti 1 267 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 167 kg.
U objemu kufru má VW T-Cross lehce více místa – 455 L oproti 372 L. Rozdíl činí přibližně 83 L.
Také u užitečného zatížení má VW T-Cross mírně navrch – 480 kg oproti 436 kg. Rozdíl činí přibližně 44 kg.
VW T-Cross boduje o něco více v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Dacia Sandero je praktické a cenově dostupné auto, které nabídne překvapivě prostorný interiér a rozumné provozní náklady bez zbytečných komplikací. Hodí se skvěle na každodenní ježdění i rodinné výlety, pokud preferujete spolehlivost a hodnotu před prémiovým komfortem.
Všechny informaceVW T-Cross je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského vozu s variabilitou interiéru a přehledným posedem za volantem. Hodí se pro každodenní dojíždění i rodinné výlety, nabízí pohodlný jízdní projev a důraz na bezpečnost.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
323 800 - 480 800 Kč
|
Cena
631 900 - 944 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,3 - 7,2 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
5,4 - 6 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
111 - 131 g/km
|
co2
124 - 136 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 100 - 1 297 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 267 - 1 338 kg
|
|
Objem kufru
372 L
|
Objem kufru
455 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 853 mm
|
Šířka
1 784 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
385 - 436 kg
|
Užitečné zatížení
463 - 480 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín, LPG
|
Typ motoru
Benzín
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
67 - 122 HP
|
Výkon HP
95 - 150 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 - 16,7 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,4 - 11,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
95 - 200 Nm
|
Točivý moment
175 - 250 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
3 - 4
|
|
Výkon kW
49 - 90 kW
|
Výkon kW
70 - 110 kW
|
|
Objem motoru
999 - 1 199 cm3
|
Objem motoru
999 - 1 498 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
|
Třída účinnosti CO2
D, C
|
Třída účinnosti CO2
D, E
|
|
Značka
Dacia
|
Značka
VW
|