Porovnejte výkon (156 HP vs 226 HP), kufr a cenu (731 500 Kč vs 657 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Peugeot 2008 nebo CUPRA Raval?
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
CUPRA Raval má spíše výhodu v ceně – začíná od 657 000 Kč , zatímco Peugeot 2008 je dostupný od 731 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 74 437 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu CUPRA Raval: s hodnotou 13,7 kWh/100km je lehce efektivnější než Peugeot 2008 s 15,3 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,6 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje CUPRA Raval minimálně více: ujede až 444 km, tedy přibližně o 39 km více než Peugeot 2008.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má CUPRA Raval viditelně výhodu – nabízí 226 HP místo 156 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 70 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má CUPRA Raval jasně navrch – sprint zvládne za 6,8 s, zatímco Peugeot 2008 potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 1,5 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: CUPRA Raval táhne minimálně silněji a nabízí 290 Nm místo 270 Nm. Rozdíl činí přibližně 20 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Peugeot 2008 viditelně lehčí – 1 263 kg oproti 1 610 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 347 kg.
U objemu kufru má CUPRA Raval trochu více místa – 441 L oproti 434 L. Rozdíl činí přibližně 7 L.
Také u užitečného zatížení má CUPRA Raval minimálně navrch – 475 kg oproti 447 kg. Rozdíl činí přibližně 28 kg.
CUPRA Raval vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Peugeot 2008 je kompaktní crossover, který zaujme moderním designem a prostorným, prakticky řešeným interiérem vhodným pro každodenní městské používání. Nabízí pohodlnou jízdu a chytré technologické prvky, které dělají z řízení příjemnou a bezstarostnou zkušenost.
Všechny informaceCupra Raval působí sebevědomě a atleticky, s výrazným designem a naladěním, které dává přednost jízdní radosti a preciznímu ovládání. Interiér kombinuje sportovní atmosféru s kvalitními materiály a moderními technologiemi, takže nabídne pohodlí i pocit propojení s vozem při každodenním používání i delších vyjížďkách.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
731 500 - 1 193 800 Kč
|
Cena
657 000 - 1 177 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,9 - 5,7 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
15,3 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
13,7 - 16,1 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
405 km
|
Elektrický dojezd
300 - 444 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 129 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
Hatchback
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 263 - 1 623 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 610 - 1 615 kg
|
|
Objem kufru
434 L
|
Objem kufru
441 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 770 mm
|
Šířka
1 784 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
407 - 447 kg
|
Užitečné zatížení
470 - 475 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro, Benzín
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka, Manuální převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
101 - 156 HP
|
Výkon HP
116 - 226 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,8 - 7,1 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
205 - 270 Nm
|
Točivý moment
290 Nm
|
|
Počet válců
3
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
74 - 115 kW
|
Výkon kW
85 - 166 kW
|
|
Objem motoru
1 199 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
C, A, D
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Peugeot
|
Značka
CUPRA
|