VS

Polestar 2 vs XPeng P7 ve srovnání

Porovnejte výkon (476 HP vs 473 HP), kufr a cenu (1 240 400 Kč vs 1 255 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Polestar 2 nebo XPeng P7?

Polestar 2 vs XPeng P7: nejdůležitější rozdíly

Polestar 2

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu levnější
  • minimálně vyšší výkon
  • o něco úspornější
  • o něco delší dojezd
  • trochu lehčí
Všechny informace

XPeng P7

4,9 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

2

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Polestar 2trochu výhodu v ceně – začíná od 1 240 400 Kč , zatímco XPeng P7 je dostupný od 1 255 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 15 444 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Polestar 2: s hodnotou 14,8 kWh/100km je o něco efektivnější než XPeng P7 s 16,8 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Polestar 2 o něco více: ujede až 659 km, tedy přibližně o 83 km více než XPeng P7.

P7

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruPolestar 2 minimálně výhodu – nabízí 476 HP místo 473 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 3 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má XPeng P7 mírně navrch – sprint zvládne za 4,1 s, zatímco Polestar 2 potřebuje 4,2 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Polestar 2 trochu vpředu – dosahuje 205 km/h, zatímco XPeng P7 končí na 200 km/h. Rozdíl činí přibližně 5 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: XPeng P7 táhne minimálně silněji a nabízí 757 Nm místo 740 Nm. Rozdíl činí přibližně 17 Nm.

2

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Polestar 2 trochu lehčí – 2 015 kg oproti 2 020 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 5 kg.

U objemu kufruXPeng P7 trochu více místa – 440 L oproti 405 L. Rozdíl činí přibližně 35 L.

Také u užitečného zatíženíXPeng P7 mírně navrch – 430 kg oproti 421 kg. Rozdíl činí přibližně 9 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Polestar 2 je jen o vlásek vpředu v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 240 400 Kč
2

Polestar 2

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 272 - 476 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,8 - 16,8 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 554 - 659 km
Polestar 2
XPeng P7

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Polestar 2

Polestar 2 je plně elektrický vůz se severským, minimalistickým designem a pečlivě zpracovaným interiérem, který působí dospěle a kvalitně. Jízda v něm je přesná a komfortní, přičemž kombinuje praktičnost do města i na delší trasy a moderní asistenční a infotainment systémy.

Všechny informace

XPeng P7

XPeng je čínská značka elektromobilů, která v Evropě vyniká moderním designem a bohatou výbavou za rozumnou cenu. Jejich vozy nabízejí pokročilé asistenční systémy a intuitivní infotainment, které osloví řidiče hledající technologicky vyspělou alternativu k zavedeným značkám.

Všechny informace
Polestar 2
XPeng P7

Náklady a spotřeba

Cena
1 240 400 - 1 696 100 Kč
Cena
1 255 800 - 1 483 700 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,8 - 16,8 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
16,8 - 19,2 kWh/100km
Elektrický dojezd
554 - 659 km
Elektrický dojezd
505 - 576 km
Kapacita baterie
78 kWh
Kapacita baterie
82,7 kWh
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Sedan
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
2 015 - 2 188 kg
Pohotovostní hmotnost
2 020 - 2 140 kg
Objem kufru
405 L
Objem kufru
440 L
Délka
4 606 mm
Délka
4 888 mm
Šířka
1 859 mm
Šířka
1 896 mm
Výška
1 473 - 1 479 mm
Výška
1 450 mm
Maximální objem kufru
1 095 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
375 - 421 kg
Užitečné zatížení
430 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
272 - 476 HP
Výkon HP
276 - 473 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,2 - 6,4 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 6,7 s
Max. rychlost
205 km/h
Max. rychlost
200 km/h
Točivý moment
490 - 740 Nm
Točivý moment
440 - 757 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
200 - 350 kW
Výkon kW
203 - 348 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Polestar
Značka
XPeng
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.