Porovnejte výkon (148 HP vs 309 HP), kufr a cenu (883 600 Kč vs 1 113 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Austral nebo Toyota RAV4?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Renault Austral má viditelně výhodu v ceně – začíná od 883 600 Kč , zatímco Toyota RAV4 je dostupný od 1 113 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 230 145 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota RAV4 si vystačí s 1,3 L/100km a je tak značně úspornější než Renault Austral s 6,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,1 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Toyota RAV4 zásadně výhodu – nabízí 309 HP místo 148 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 161 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota RAV4 podstatně navrch – sprint zvládne za 5,8 s, zatímco Renault Austral potřebuje 9,9 s. Je tedy přibližně o 4,1 s rychlejší.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Renault Austral mírně lehčí – 1 548 kg oproti 1 655 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 107 kg.
Také u užitečného zatížení má Toyota RAV4 znatelně navrch – 610 kg oproti 455 kg. Rozdíl činí přibližně 155 kg.
Toyota RAV4 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Renault Austral působí moderně a elegantně, s příjemným interiérem zaměřeným na komfort a praktičnost pro každodenní používání. Jízda v Australu je klidná a sebevědomá, přičemž nabídne bohatou výbavu a intuitivní ovládání, které ocení řidiči i rodiny.
Všechny informaceRAV4 je praktické a spolehlivé SUV, které kombinuje pohodlné každodenní ježdění s jistou praktičností pro delší výlety. Díky prostornému interiéru a vyrovnaným jízdním vlastnostem je oblíbenou volbou pro rodiny i řidiče hledající všestranné a nenáročné auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
883 600 - 1 007 700 Kč
|
Cena
1 113 800 - 1 599 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
6,4 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
1,3 - 5,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
133 - 137 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
145 g/km
|
co2
30 - 121 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 548 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 655 - 1 960 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
446 - 514 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 825 mm
|
Šířka
1 880 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
455 kg
|
Užitečné zatížení
515 - 610 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV
|
Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
148 HP
|
Výkon HP
185 - 309 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 - 8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
270 Nm
|
Točivý moment
-
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
109 kW
|
Výkon kW
136 - 227 kW
|
|
Objem motoru
1 332 cm3
|
Objem motoru
2 487 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
E
|
Třída účinnosti CO2
C, D, B
|
|
Značka
Renault
|
Značka
Toyota
|