VS

Renault Austral vs Toyota Supra ve srovnání

Porovnejte výkon (148 HP vs 340 HP), kufr a cenu (883 600 Kč vs 1 854 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Austral nebo Toyota Supra?

Renault Austral vs Toyota Supra: nejdůležitější rozdíly

Renault Austral

4,9 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • výrazněji úspornější
  • minimálně lehčí
Všechny informace

Toyota Supra

4,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
  • výrazně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Austral

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Renault Australpodstatně výhodu v ceně – začíná od 883 600 Kč , zatímco Toyota Supra je dostupný od 1 854 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 970 964 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Austral si vystačí s 6,4 L/100km a je tak výrazněji úspornější než Toyota Supra s 8,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,7 L/100km na 100 km.

Supra

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruToyota Supra výrazně výhodu – nabízí 340 HP místo 148 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 192 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota Supra výrazně navrch – sprint zvládne za 4,3 s, zatímco Renault Austral potřebuje 9,9 s. Je tedy přibližně o 5,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Toyota Supra táhne zásadně silněji a nabízí 500 Nm místo 270 Nm. Rozdíl činí přibližně 230 Nm.

Austral

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Renault Austral nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Austral minimálně lehčí – 1 548 kg oproti 1 570 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 22 kg.

Také u užitečného zatíženíRenault Austral zásadně navrch – 455 kg oproti 245 kg. Rozdíl činí přibližně 210 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Toyota Supra je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

1 854 579 Kč
Supra

Toyota Supra

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 340 HP
  • Spotřeba l/100 km : 8,1 L/100km
Renault Austral
Toyota Supra

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Austral

Renault Austral působí moderně a elegantně, s příjemným interiérem zaměřeným na komfort a praktičnost pro každodenní používání. Jízda v Australu je klidná a sebevědomá, přičemž nabídne bohatou výbavu a intuitivní ovládání, které ocení řidiči i rodiny.

Všechny informace

Toyota Supra

The Supra delivers a taut, driver‑focused experience that blends retro-inspired looks with modern aggression, rewarding corner-carving ambition with sharp steering and a lively character. Styled to steal glances and practical enough for daily life, it’s the mischievous sports car for buyers who want pure driving fun without the showroom posturing.

Všechny informace
Renault Austral
Toyota Supra

Náklady a spotřeba

Cena
883 600 - 1 007 700 Kč
Cena
1 854 600 Kč
Spotřeba l/100 km
6,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
8,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
145 g/km
co2
183 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 548 kg
Pohotovostní hmotnost
1 570 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
290 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 825 mm
Šířka
1 854 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
455 kg
Užitečné zatížení
245 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
CVT převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
148 HP
Výkon HP
340 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
270 Nm
Točivý moment
500 Nm
Počet válců
4
Počet válců
6
Výkon kW
109 kW
Výkon kW
250 kW
Objem motoru
1 332 cm3
Objem motoru
2 998 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
E
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Renault
Značka
Toyota
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.