Porovnejte výkon (158 HP vs 309 HP), kufr a cenu (631 700 Kč vs 1 113 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Captur nebo Toyota RAV4?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Renault Captur má zásadně výhodu v ceně – začíná od 631 700 Kč , zatímco Toyota RAV4 je dostupný od 1 113 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 482 064 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota RAV4 si vystačí s 1,3 L/100km a je tak podstatně úspornější než Renault Captur s 4,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,1 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Toyota RAV4 značně výhodu – nabízí 309 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 151 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota RAV4 zásadně navrch – sprint zvládne za 5,8 s, zatímco Renault Captur potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 3,1 s rychlejší.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Renault Captur výrazněji lehčí – 1 323 kg oproti 1 655 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 332 kg.
U objemu kufru má Toyota RAV4 lehce více místa – 514 L oproti 422 L. Rozdíl činí přibližně 92 L.
Také u užitečného zatížení má Toyota RAV4 výrazněji navrch – 610 kg oproti 453 kg. Rozdíl činí přibližně 157 kg.
Toyota RAV4 tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Renault Captur je praktický a stylový kompaktní crossover, který snoubí útulný interiér s variabilitou pro každodenní ježdění i delší výlety. Nabízí pohodlné jízdní vlastnosti, moderní výbavu a rozumné provozní náklady, takže je chytrou volbou pro rodiny i jednotlivce hledající univerzální auto.
Všechny informaceRAV4 je praktické a spolehlivé SUV, které kombinuje pohodlné každodenní ježdění s jistou praktičností pro delší výlety. Díky prostornému interiéru a vyrovnaným jízdním vlastnostem je oblíbenou volbou pro rodiny i řidiče hledající všestranné a nenáročné auto.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
631 700 - 839 300 Kč
|
Cena
1 113 800 - 1 599 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,4 - 6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
1,3 - 5,3 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
133 - 137 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
100 - 137 g/km
|
co2
30 - 121 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 323 - 1 441 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 655 - 1 960 kg
|
|
Objem kufru
326 - 422 L
|
Objem kufru
446 - 514 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 797 mm
|
Šířka
1 880 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
447 - 453 kg
|
Užitečné zatížení
515 - 610 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín, Benzín MHEV
|
Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
CVT převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
115 - 158 HP
|
Výkon HP
185 - 309 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,8 - 8 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
160 - 265 Nm
|
Točivý moment
-
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
84 - 116 kW
|
Výkon kW
136 - 227 kW
|
|
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
|
Objem motoru
2 487 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
C, D, E
|
Třída účinnosti CO2
C, D, B
|
|
Značka
Renault
|
Značka
Toyota
|