VS

Renault Clio vs Ferrari SF90 Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (158 HP vs 1 000 HP), kufr a cenu (503 800 Kč vs 11 140 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Clio nebo Ferrari SF90 Coupe?

Renault Clio vs Ferrari SF90 Coupe: nejdůležitější rozdíly

Renault Clio

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • podstatně úspornější
  • výrazněji lehčí
  • značně větší kufr
Všechny informace

Ferrari SF90 Coupe

  • výrazně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Clio

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Renault Cliozásadně výhodu v ceně – začíná od 503 800 Kč , zatímco Ferrari SF90 Coupe je dostupný od 11 140 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 10 636 297 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Clio si vystačí s 4,1 L/100km a je tak podstatně úspornější než Ferrari SF90 Coupe s 6,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,4 L/100km na 100 km.

Clio

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruFerrari SF90 Coupe výrazně výhodu – nabízí 1 000 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 842 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari SF90 Coupe podstatně navrch – sprint zvládne za 2,5 s, zatímco Renault Clio potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 5,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ferrari SF90 Coupe táhne zásadně silněji a nabízí 1 066 Nm místo 190 Nm. Rozdíl činí přibližně 876 Nm.

Clio

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Renault Clio nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Clio výrazněji lehčí – 1 202 kg oproti 1 645 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 443 kg.

U objemu kufruRenault Clio značně více místa – 327 L oproti 74 L. Rozdíl činí přibližně 253 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Clio vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 503 800 Kč
Clio

Renault Clio

  • Typ motoru : Benzín, Plný hybrid
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 115 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,1 - 5,2 L/100km
Renault Clio
Ferrari SF90 Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Clio

Renault Clio je kompaktní a obratné městské auto, které kombinuje praktický interiér s atraktivním designem. Nabízí pohodlnou jízdu, moderní bezpečnostní a infotainmentové prvky a nízké provozní náklady, což z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní použití.

Všechny informace

Ferrari SF90 Coupe

The Ferrari SF90 is a no-compromise halo car that marries raw supercar theatrics with an unexpectedly usable daily temperament, delivering hair-raising performance alongside civilized manners when you want them. For buyers after cutting-edge tech wrapped in prancing-horse glamour, the SF90 is intoxicating, attention-grabbing and guaranteed to put a grin on your face every time you press the loud pedal.

Všechny informace
Renault Clio
Ferrari SF90 Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
503 800 - 698 800 Kč
Cena
11 140 100 Kč
Spotřeba l/100 km
4,1 - 5,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
6,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
25 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
92 - 118 g/km
co2
169 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
68 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
2
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 202 - 1 316 kg
Pohotovostní hmotnost
1 645 kg
Objem kufru
301 - 327 L
Objem kufru
74 L
Délka
-
Délka
4 704 mm
Šířka
1 768 mm
Šířka
1 973 mm
Výška
-
Výška
1 186 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
453 - 463 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
115 - 158 HP
Výkon HP
1 000 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
2,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
340 km/h
Točivý moment
190 Nm
Točivý moment
1 066 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
8
Výkon kW
84 - 116 kW
Výkon kW
735 kW
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
Objem motoru
3 990 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2020
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Třída účinnosti CO2
F
Značka
Renault
Značka
Ferrari
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.