VS

Renault Clio vs Maserati Gran Convertible ve srovnání

Porovnejte výkon (158 HP vs 550 HP), kufr a cenu (503 800 Kč vs 4 226 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Clio nebo Maserati Gran Convertible?

Renault Clio vs Maserati Gran Convertible: nejdůležitější rozdíly

Renault Clio

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • podstatně úspornější
  • značně lehčí
  • značně větší kufr
Všechny informace

Maserati Gran Convertible

  • podstatně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Clio

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Renault Cliovýrazně výhodu v ceně – začíná od 503 800 Kč , zatímco Maserati Gran Convertible je dostupný od 4 226 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 3 722 173 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Clio si vystačí s 4,1 L/100km a je tak podstatně úspornější než Maserati Gran Convertible s 10,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 6,1 L/100km na 100 km.

Gran Convertible

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruMaserati Gran Convertible podstatně výhodu – nabízí 550 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 392 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Maserati Gran Convertible zásadně navrch – sprint zvládne za 3,6 s, zatímco Renault Clio potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 4,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Maserati Gran Convertible táhne výrazně silněji a nabízí 650 Nm místo 190 Nm. Rozdíl činí přibližně 460 Nm.

Clio

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Renault Clio nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Clio značně lehčí – 1 202 kg oproti 1 795 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 593 kg.

U objemu kufruRenault Clio značně více místa – 327 L oproti 172 L. Rozdíl činí přibližně 155 L.

Také u užitečného zatíženíMaserati Gran Convertible mírně navrch – 500 kg oproti 463 kg. Rozdíl činí přibližně 37 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Clio překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 503 800 Kč
Clio

Renault Clio

  • Typ motoru Benzín, Plný hybrid
  • Převodovka Manuální, Automatická
  • Typ pohonu Pohon předních kol
  • Výkon HP 115 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km 4,1 - 5,2 L/100km
Renault Clio
Maserati Gran Convertible

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Clio

Renault Clio je kompaktní a obratné městské auto, které kombinuje praktický interiér s atraktivním designem. Nabízí pohodlnou jízdu, moderní bezpečnostní a infotainmentové prvky a nízké provozní náklady, což z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní použití.

Všechny informace

Maserati Gran Convertible

Maserati GranCabrio je elegantní a výjimečně stylový kabriolet, který kombinuje italský design s ostrým jízdním projevem a výrazným zvukem motoru. V interiéru nabízí luxusní řemeslné zpracování a atmosféru vhodnou pro řidiče, kteří hledají prémiový zážitek z jízdy spíše než praktické rodinné auto.

Všechny informace
Renault Clio
Maserati Gran Convertible

Náklady a spotřeba

Cena
503 800 - 698 800 Kč
Cena
4 226 000 - 5 251 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,1 - 5,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
10,2 - 10,4 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
92 - 118 g/km
co2
230 - 235 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Kabriolet
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 202 - 1 316 kg
Pohotovostní hmotnost
1 795 kg
Objem kufru
301 - 327 L
Objem kufru
172 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 768 mm
Šířka
1 957 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
453 - 463 kg
Užitečné zatížení
500 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Manuální, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
115 - 158 HP
Výkon HP
490 - 550 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,6 - 3,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
190 Nm
Točivý moment
600 - 650 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
6
Výkon kW
84 - 116 kW
Výkon kW
361 - 404 kW
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
Objem motoru
2 992 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Renault
Značka
Maserati
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.