VS

Renault Clio vs VW Polo ve srovnání

Porovnejte výkon (158 HP vs 207 HP), kufr a cenu (503 800 Kč vs 509 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault Clio nebo VW Polo?

Renault Clio vs VW Polo: nejdůležitější rozdíly

Renault Clio

4,7 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně levnější
  • viditelně úspornější
Všechny informace

VW Polo

4,1 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • znatelně vyšší výkon
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • mírně lehčí
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Clio

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Renault Cliomírně výhodu v ceně – začíná od 503 800 Kč , zatímco VW Polo je dostupný od 509 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 5 950 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Clio si vystačí s 4,1 L/100km a je tak viditelně úspornější než VW Polo s 5,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 1 L/100km na 100 km.

Polo

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruVW Polo znatelně výhodu – nabízí 207 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 49 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW Polo znatelně navrch – sprint zvládne za 6,5 s, zatímco Renault Clio potřebuje 8,3 s. Je tedy přibližně o 1,8 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW Polo táhne značně silněji a nabízí 320 Nm místo 190 Nm. Rozdíl činí přibližně 130 Nm.

Clio

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW Polo mírně lehčí – 1 143 kg oproti 1 202 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 59 kg.

U objemu kufruVW Polo minimálně více místa – 351 L oproti 327 L. Rozdíl činí přibližně 24 L.

Také u užitečného zatíženíRenault Clio trochu navrch – 463 kg oproti 457 kg. Rozdíl činí přibližně 6 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW Polo nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 509 800 Kč
Polo

VW Polo

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 80 - 207 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,1 - 6,5 L/100km
Renault Clio
VW Polo

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault Clio

Renault Clio je kompaktní a obratné městské auto, které kombinuje praktický interiér s atraktivním designem. Nabízí pohodlnou jízdu, moderní bezpečnostní a infotainmentové prvky a nízké provozní náklady, což z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní použití.

Všechny informace

VW Polo

Polo je praktické a snadno ovladatelné městské auto s kvalitním zpracováním a přehledným interiérem. Hodí se pro řidiče, kteří hledají spolehlivé, nenáročné a pohodlné řešení pro každodenní ježdění.

Všechny informace
Renault Clio
VW Polo

Náklady a spotřeba

Cena
503 800 - 698 800 Kč
Cena
509 800 - 911 000 Kč
Spotřeba l/100 km
4,1 - 5,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,1 - 6,5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
92 - 118 g/km
co2
116 - 148 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 202 - 1 316 kg
Pohotovostní hmotnost
1 143 - 1 378 kg
Objem kufru
301 - 327 L
Objem kufru
351 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 768 mm
Šířka
1 751 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
453 - 463 kg
Užitečné zatížení
432 - 457 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Plný hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
115 - 158 HP
Výkon HP
80 - 207 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,5 - 15,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
190 Nm
Točivý moment
93 - 320 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
84 - 116 kW
Výkon kW
59 - 152 kW
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
Objem motoru
999 - 1 984 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
C, D, B
Třída účinnosti CO2
D, E
Značka
Renault
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.