VS

Renault R5 vs VW ID.3 ve srovnání

Porovnejte výkon (150 HP vs 231 HP), kufr a cenu (708 900 Kč vs 860 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Renault R5 nebo VW ID.3?

Renault R5 vs VW ID.3: nejdůležitější rozdíly

Renault R5

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně levnější
  • viditelně lehčí
Všechny informace

VW ID.3

4,8 (6 Hodnocení)
ohodnotit
  • jasně vyšší výkon
  • minimálně úspornější
  • znatelně delší dojezd
  • o něco rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

R5

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Renault R5jasně výhodu v ceně – začíná od 708 900 Kč , zatímco VW ID.3 je dostupný od 860 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 151 784 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu VW ID.3: s hodnotou 13,9 kWh/100km je minimálně efektivnější než Renault R5 s 14,8 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,9 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje VW ID.3 znatelně více: ujede až 629 km, tedy přibližně o 224 km více než Renault R5.

ID.3

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruVW ID.3 jasně výhodu – nabízí 231 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 81 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW ID.3 o něco navrch – sprint zvládne za 7,1 s, zatímco Renault R5 potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 0,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW ID.3 táhne výrazněji silněji a nabízí 350 Nm místo 245 Nm. Rozdíl činí přibližně 105 Nm.

R5

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault R5 viditelně lehčí – 1 447 kg oproti 1 885 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 438 kg.

U objemu kufruVW ID.3 lehce více místa – 383 L oproti 326 L. Rozdíl činí přibližně 57 L.

Také u užitečného zatíženíVW ID.3 trochu navrch – 464 kg oproti 418 kg. Rozdíl činí přibližně 46 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW ID.3 nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 860 700 Kč
ID.3

VW ID.3

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 170 - 231 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 13,9 - 14,4 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 410 - 629 km
Renault R5
VW ID.3

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Renault R5

R5 je ikonický kompaktní hatchback, který kombinuje hravý design s praktičností vhodnou do města. Přináší příjemnou jízdní povahu a nostalgický nádech, který zaujme jak milovníky klasiky, tak ty, kteří hledají výrazné městské auto.

Všechny informace

VW ID.3

Volkswagen ID.3 je kompaktní elektromobil zaměřený na praktičnost a pohodlnou každodenní jízdu. Nabízí promyšlený interiér a příjemné řízení, takže se hodí jak do města, tak na delší přesuny.

Všechny informace
Renault R5
VW ID.3

Náklady a spotřeba

Cena
708 900 - 795 000 Kč
Cena
860 700 - 1 205 000 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,8 - 15,2 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
13,9 - 14,4 kWh/100km
Elektrický dojezd
307 - 405 km
Elektrický dojezd
410 - 629 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 447 - 1 524 kg
Pohotovostní hmotnost
1 885 - 1 966 kg
Objem kufru
326 L
Objem kufru
383 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 744 mm
Šířka
1 809 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
396 - 418 kg
Užitečné zatížení
422 - 464 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
122 - 150 HP
Výkon HP
170 - 231 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 9 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 - 8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
225 - 245 Nm
Točivý moment
350 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
90 - 110 kW
Výkon kW
125 - 170 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Renault
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.