VS

SEAT Ateca vs CUPRA Ateca ve srovnání

Porovnejte výkon (150 HP vs 300 HP), kufr a cenu (741 600 Kč vs 1 100 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - SEAT Ateca nebo CUPRA Ateca?

SEAT Ateca vs CUPRA Ateca: nejdůležitější rozdíly

SEAT Ateca

4,9 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • jasně úspornější
  • mírně lehčí
  • minimálně větší kufr
Všechny informace

CUPRA Ateca

4,1 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Ateca

CUPRA Ateca vs SEAT Ateca: dvě povahy jednoho SUV

CUPRA Ateca a SEAT Ateca stojí na stejném základu, ale míří na jiné řidiče. V tomhle srovnání CUPRA Ateca VS SEAT Ateca řešíme hlavně charakter, každodenní použitelnost a to, komu který z nich dává větší smysl. CUPRA se tváří jako hot‑hatch na podpatcích, zatímco SEAT zůstává civilním, intuitivním rodinným SUV. Oba jsou kompaktní, snadno ovladatelné a praktické, ale přístup k rychlosti, pohodlí a ceně mají dost odlišný.

Ateca

Charakter a dynamika

Silnější a ostřeji naladěná CUPRA Ateca působí jako zrychlený Golf na vyšších nohách: bere plyn s chutí, drží karoserii zkrátka a brzdí s jistotou. SEAT Ateca je také přesný a hravý, ale jeho reakce jsou přirozenější a méně vyžadují váš plný fokus. Adaptivní tlumiče u Cupry dovolí přepnout z pevné sportovní noty na o něco smířlivější režim, pořád však cítíte sportovní kostru auta. Na okreskách dává CUPRA větší rezervu pro předjíždění a rychlé tempo, kdežto SEAT potěší lehkostí a čitelností bez ambicí tahat vás do závodního módu.

Ateca

Komfort a dálniční klid

Na rozbitých městských ulicích jsou obě Atecy spíš tužší, přičemž CUPRA v ostřejším nastavení a na větších kolech působí nervózněji. SEAT v civilnější výbavě žehlí nerovnosti klidněji, ve sportovním FR s velkými koly ale také přenáší rázy do kabiny. Na dálnici drží obě auta směr pevně, avšak do kabiny proniká více hluku od kol a větru, než je u nejnovější konkurence zvykem. Pokud chcete dlouhé trasy trávit spíš v klidu než ve sprintu, SEAT na menších kolech je příjemnější volba, kdežto CUPRA boduje hlavně výkonovou rezervou pro rychlé přesuny.

Ateca

Kabina, ovládání a technika

Ergonomie je u obou přehledná a bez zbytečné dotykové ekvilibristiky, což v každodenním provozu potěší víc než módní triky. Infotainment zvládá připojení telefonu, ale působí stařeji a u SEATu se občas projeví pomalejší reakce. CUPRA přidává sportovní sedadla s lepším bočním vedením a výraznější atmosféru kabiny, materiálově však ani jeden nepůsobí prémiově – v zadní části je plast tvrdší a prostší. Pokud hledáte špičkové obrazovky a nejnovější asistenty, ani jeden vůz vás nerozmazlí, zato každé tlačítko je tam, kde ho čekáte.

Ateca

Praktičnost, rodina a město

Prostorově patří obě Atecy k příjemně využitelným: čtyři dospělí a dětské sedačky se vejdou bez stresu, prostřední místo vzadu limituje vysoký tunel. Kufr je u SEATu o chlup praktičtější tvarem i detaily (snadné sklápění, průvlak), CUPRA kvůli sportovnímu zázemí a pohonu obvykle nabídne o něco méně místa. Ve městě pomáhají kompaktní rozměry a malý poloměr otáčení, jen šikmý pohled dozadu hatí masivnější zadní sloupky – kamerový systém se hodí. V hustém provozu působí u Cupry brzdy a dvouspojka občas zbrkle, zatímco SEAT s tím samým typem převodovky někdy reaguje na plyn s prodlevou; v obou případech si zvyknete.

Ateca

Náklady, spotřeba a komu co sedí

SEAT Ateca vychází v pořizovací ceně i provozu citelně úsporněji, což ocení rozpočet domácnosti i firemní excel. CUPRA Ateca si říká víc za nákup i benzín, ale vrací to suverénně vyšší dynamikou a schopností jet svižné tempo bez námahy. Pokud vás lákají ranní okresky, rychlé předjíždění a pevný, angažovaný pocit za volantem, dává větší smysl sportovní CUPRA. Hledáte-li spíš rozumné rodinné SUV s lepším klidem v peněžence a stále příjemně přesným řízením, zvolíte pravděpodobně SEAT Ateca. Záleží na prioritách; následující parametry vám už jen dotvrdí, kde leží rozdíly, které pro vás budou nejdůležitější.

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Ateca

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

SEAT Atecavýrazně výhodu v ceně – začíná od 741 600 Kč , zatímco CUPRA Ateca je dostupný od 1 100 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 359 269 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: SEAT Ateca si vystačí s 4,9 L/100km a je tak jasně úspornější než CUPRA Ateca s 6,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,8 L/100km na 100 km.

Ateca

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruCUPRA Ateca značně výhodu – nabízí 300 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 150 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má CUPRA Ateca značně navrch – sprint zvládne za 4,9 s, zatímco SEAT Ateca potřebuje 9 s. Je tedy přibližně o 4,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: CUPRA Ateca táhne minimálně silněji a nabízí 400 Nm místo 360 Nm. Rozdíl činí přibližně 40 Nm.

Ateca

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je SEAT Ateca mírně lehčí – 1 345 kg oproti 1 418 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 73 kg.

U objemu kufruSEAT Ateca minimálně více místa – 510 L oproti 485 L. Rozdíl činí přibližně 25 L.

Také u užitečného zatíženíSEAT Ateca minimálně navrch – 525 kg oproti 522 kg. Rozdíl činí přibližně 3 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

CUPRA Ateca překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 100 800 Kč
Ateca

CUPRA Ateca

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon předních kol
  • Výkon HP : 150 - 300 HP
  • Spotřeba l/100 km : 6,7 - 9,1 L/100km
SEAT Ateca
CUPRA Ateca

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

SEAT Ateca

Seat Ateca je praktické a sebevědomé SUV, které nabízí vyváženou kombinaci užitné hodnoty a příjemné jízdní dynamiky. Prostorný interiér s promyšleným uspořádáním a moderními prvky z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní dojíždění i delší cesty.

Všechny informace

CUPRA Ateca

Cupra je značka, která přináší sportovní charakter a sebevědomý design, orientovaný na řidiče hledající emoce za volantem. Její vozy kombinují výrazný vzhled s praktickou použitelností, takže potěší jak v běžném provozu, tak při dynamičtější jízdě.

Všechny informace
SEAT Ateca
CUPRA Ateca

Náklady a spotřeba

Cena
741 600 - 1 091 200 Kč
Cena
1 100 800 - 1 513 500 Kč
Spotřeba l/100 km
4,9 - 6,4 L/100km
Spotřeba l/100 km
6,7 - 9,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
129 - 144 g/km
co2
153 - 207 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 345 - 1 514 kg
Pohotovostní hmotnost
1 418 - 1 628 kg
Objem kufru
510 L
Objem kufru
485 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 841 mm
Šířka
1 841 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
516 - 525 kg
Užitečné zatížení
502 - 522 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Diesel
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon předních kol
Výkon HP
116 - 150 HP
Výkon HP
150 - 300 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9 - 11 s
Zrychlení 0–100 km/h
4,9 - 9,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
200 - 360 Nm
Točivý moment
250 - 400 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
4
Výkon kW
85 - 110 kW
Výkon kW
110 - 221 kW
Objem motoru
999 - 1 968 cm3
Objem motoru
1 498 - 1 984 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
E, D
Třída účinnosti CO2
G, E
Značka
SEAT
Značka
CUPRA
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.