Porovnejte výkon (204 HP vs 281 HP), kufr a cenu (1 375 700 Kč vs 1 430 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Toyota Hilux nebo Ford Ranger?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
Toyota Hilux má mírně výhodu v ceně – začíná od 1 375 700 Kč , zatímco Ford Ranger je dostupný od 1 430 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 55 143 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ford Ranger si vystačí s 3,1 L/100km a je tak zásadně úspornější než Toyota Hilux s 10 L/100km. Rozdíl je přibližně 6,9 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Ford Ranger jasně výhodu – nabízí 281 HP místo 204 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 77 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Ranger táhne viditelně silněji a nabízí 697 Nm místo 500 Nm. Rozdíl činí přibližně 197 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Toyota Hilux mírně lehčí – 2 295 kg oproti 2 405 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 110 kg.
Také u užitečného zatížení má Ford Ranger trochu navrch – 989 kg oproti 915 kg. Rozdíl činí přibližně 74 kg.
Ford Ranger tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Toyota je známá pro spolehlivost a praktické pojetí, které osloví řidiče hledající bezproblémový provoz a pohodlí. V nabídce má modely pro různé potřeby s důrazem na bezpečnost, úspornost a dlouhodobou životnost.
Všechny informaceFord je značka, která v Česku oslovuje řidiče svým vyváženým jízdním projevem a praktickými řešeními pro každodenní použití. Nabízí přehledné a ergonomické interiéry s důrazem na příjemné řízení a spolehlivost bez zbytečné pompéznosti.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 375 700 - 1 607 700 Kč
|
Cena
1 430 800 - 1 699 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
10 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
3,1 - 10,1 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
42 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
264 g/km
|
co2
70 - 265 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Pickup
|
Karoserie
Pickup
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
4 - 5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 295 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 405 - 2 511 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 855 mm
|
Šířka
1 918 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
915 kg
|
Užitečné zatížení
845 - 989 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel MHEV
|
Typ motoru
Diesel, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
204 HP
|
Výkon HP
240 - 281 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 - 9,2 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
500 Nm
|
Točivý moment
600 - 697 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4 - 6
|
|
Výkon kW
150 kW
|
Výkon kW
177 - 207 kW
|
|
Objem motoru
2 755 cm3
|
Objem motoru
2 261 - 2 993 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
G
|
Třída účinnosti CO2
G, B
|
|
Značka
Toyota
|
Značka
Ford
|