Porovnejte výkon (136 HP vs 180 HP), kufr a cenu (614 400 Kč vs 980 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Toyota Proace City nebo Opel Vivaro?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Toyota Proace City má výrazně výhodu v ceně – začíná od 614 400 Kč , zatímco Opel Vivaro je dostupný od 980 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 366 358 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Toyota Proace City si vystačí s 5,3 L/100km a je tak spíše úspornější než Opel Vivaro s 6,2 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,9 L/100km na 100 km.
U spotřeby elektřiny má výhodu Toyota Proace City: s hodnotou 18,1 kWh/100km je výrazněji efektivnější než Opel Vivaro s 23,7 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 5,6 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Opel Vivaro mírně více: ujede až 350 km, tedy přibližně o 7 km více než Toyota Proace City.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Opel Vivaro výrazněji výhodu – nabízí 180 HP místo 136 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 44 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Opel Vivaro trochu navrch – sprint zvládne za 10,6 s, zatímco Toyota Proace City potřebuje 11,5 s. Je tedy přibližně o 0,9 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Opel Vivaro táhne výrazněji silněji a nabízí 400 Nm místo 300 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Počet sedadel: Opel Vivaro nabízí více míst k sezení – 9 vs 7.
U pohotovostní hmotnosti je Toyota Proace City výrazněji lehčí – 1 366 kg oproti 1 722 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 356 kg.
Také u užitečného zatížení má Opel Vivaro znatelně navrch – 1 226 kg oproti 829 kg. Rozdíl činí přibližně 397 kg.
Opel Vivaro ukazuje malé, ale užitečné výhody v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Toyota je známá především jako spolehlivá a praktická volba pro ty, kteří chtějí solidní vůz na každodenní ježdění. Její modely nabízejí jednoduché ovládání, kvalitní zpracování a dobré kompromisy mezi pohodlím a ekonomikou provozu.
Všechny informaceThe Opel Vivaro is a workhorse with a surprisingly civilised demeanour, blending rugged practicality with enough style and comfort to keep drivers happy on any job. With clever packaging and sensible features that simplify loading, commuting and family duties, it’s the no-nonsense van for buyers who want functionality without the fuss — honest, dependable and just smart enough to make the day easier.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
614 400 - 1 303 600 Kč
|
Cena
980 700 - 1 351 300 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,3 - 6,3 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
6,2 - 7 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
18,1 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
23,7 - 23,8 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
343 km
|
Elektrický dojezd
222 - 350 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 146 g/km
|
co2
0 - 184 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Vysoké kombi
|
Karoserie
Dodávka, Bus
|
|
Počet sedadel
5 - 7
|
Počet sedadel
3 - 9
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 366 - 1 664 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 722 - 2 241 kg
|
|
Objem kufru
641 - 912 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 848 mm
|
Šířka
1 920 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
525 - 829 kg
|
Užitečné zatížení
872 - 1 226 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro, Benzín, Diesel
|
Typ motoru
Diesel, Elektro
|
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka, Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
102 - 136 HP
|
Výkon HP
120 - 180 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
11,5 - 13,2 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
10,6 - 14,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
205 - 300 Nm
|
Točivý moment
260 - 400 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
75 - 100 kW
|
Výkon kW
88 - 132 kW
|
|
Objem motoru
1 199 - 1 499 cm3
|
Objem motoru
1 499 - 2 184 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
A, E
|
Třída účinnosti CO2
F, G, A
|
|
Značka
Toyota
|
Značka
Opel
|