Porovnejte výkon (231 HP vs 147 HP), kufr a cenu (860 700 Kč vs 673 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - VW ID.3 nebo Kia EV2?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Kia EV2 má viditelně výhodu v ceně – začíná od 673 500 Kč , zatímco VW ID.3 je dostupný od 860 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 187 230 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu VW ID.3: s hodnotou 13,9 kWh/100km je trochu efektivnější než Kia EV2 s 15,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,2 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje VW ID.3 viditelně více: ujede až 629 km, tedy přibližně o 176 km více než Kia EV2.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má VW ID.3 jasně výhodu – nabízí 231 HP místo 147 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 84 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW ID.3 výrazněji navrch – sprint zvládne za 7,1 s, zatímco Kia EV2 potřebuje 8,7 s. Je tedy přibližně o 1,6 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW ID.3 táhne výrazněji silněji a nabízí 350 Nm místo 250 Nm. Rozdíl činí přibližně 100 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Kia EV2 spíše lehčí – 1 620 kg oproti 1 885 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 265 kg.
Také u užitečného zatížení má Kia EV2 trochu navrch – 475 kg oproti 464 kg. Rozdíl činí přibližně 11 kg.
VW ID.3 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Volkswagen ID.3 je kompaktní elektromobil zaměřený na praktičnost a pohodlnou každodenní jízdu. Nabízí promyšlený interiér a příjemné řízení, takže se hodí jak do města, tak na delší přesuny.
Všechny informaceKia EV2 působí prakticky a moderně, s důrazem na pohodlný interiér a přehledné ovládací prvky, které usnadní každodenní používání. Hodí se pro řidiče hledající dostupné, spolehlivé a nenáročné elektrické auto do města i na víkendové výlety.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
860 700 - 1 205 000 Kč
|
Cena
673 500 - 934 000 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
13,9 - 14,4 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
15,1 - 16,3 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
410 - 629 km
|
Elektrický dojezd
317 - 453 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
4 - 5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 885 - 1 966 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 620 - 1 625 kg
|
|
Objem kufru
383 L
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 809 mm
|
Šířka
1 800 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
422 - 464 kg
|
Užitečné zatížení
400 - 475 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
170 - 231 HP
|
Výkon HP
135 - 147 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 - 8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 - 9,7 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
350 Nm
|
Točivý moment
250 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
125 - 170 kW
|
Výkon kW
100 - 108 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
VW
|
Značka
Kia
|