VS

VW ID.7 Touring vs Hyundai IONIQ 9 ve srovnání

Porovnejte výkon (340 HP vs 428 HP), kufr a cenu (1 390 100 Kč vs 1 734 300 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - VW ID.7 Touring nebo Hyundai IONIQ 9?

VW ID.7 Touring vs Hyundai IONIQ 9: nejdůležitější rozdíly

VW ID.7 Touring

5 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně levnější
  • značně úspornější
  • spíše delší dojezd
  • lehce lehčí
  • výrazně větší kufr
Všechny informace

Hyundai IONIQ 9

  • viditelně vyšší výkon
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

ID.7 Touring

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

VW ID.7 Touringviditelně výhodu v ceně – začíná od 1 390 100 Kč , zatímco Hyundai IONIQ 9 je dostupný od 1 734 300 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 344 205 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu VW ID.7 Touring: s hodnotou 14 kWh/100km je značně efektivnější než Hyundai IONIQ 9 s 19,9 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 5,9 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje VW ID.7 Touring spíše více: ujede až 689 km, tedy přibližně o 69 km více než Hyundai IONIQ 9.

IONIQ 9

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruHyundai IONIQ 9 viditelně výhodu – nabízí 428 HP místo 340 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 88 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Hyundai IONIQ 9 trochu navrch – sprint zvládne za 5,2 s, zatímco VW ID.7 Touring potřebuje 5,5 s. Je tedy přibližně o 0,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Hyundai IONIQ 9 táhne trochu silněji a nabízí 700 Nm místo 679 Nm. Rozdíl činí přibližně 21 Nm.

ID.7 Touring

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: Hyundai IONIQ 9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je VW ID.7 Touring lehce lehčí – 2 191 kg oproti 2 594 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 403 kg.

U objemu kufruVW ID.7 Touring výrazně více místa – 605 L oproti 338 L. Rozdíl činí přibližně 267 L.

Také u užitečného zatíženíHyundai IONIQ 9 viditelně navrch – 643 kg oproti 465 kg. Rozdíl činí přibližně 178 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW ID.7 Touring má navrch v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 390 100 Kč
ID.7 Touring

VW ID.7 Touring

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 286 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14 - 16,6 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 584 - 689 km
VW ID.7 Touring
Hyundai IONIQ 9

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

VW ID.7 Touring

VW ID.7 Touring působí elegantně a aerodynamicky jako moderní elektrické kombi, které klade důraz na komfort při delších cestách a prostorný, pečlivě zpracovaný interiér. Nabízí promyšlenou praktičnost, kvalitní výbavu a kultivované jízdní vlastnosti vhodné jak pro rodiny, tak pro pracovní nasazení.

Všechny informace

Hyundai IONIQ 9

The Hyundai IONIQ 9 is a bold step forward in the automotive world, combining cutting-edge electric technology with a sleek and modern design. This model stands out with its spacious interior and advanced features, ensuring both comfort and convenience for drivers and passengers alike. As Hyundai pushes the envelope in eco-friendly innovation, the IONIQ 9 represents the future of sustainable driving with its impressive range and performance capabilities.

Všechny informace
VW ID.7 Touring
Hyundai IONIQ 9

Náklady a spotřeba

Cena
1 390 100 - 1 622 000 Kč
Cena
1 734 300 - 2 196 400 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14 - 16,6 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
19,9 - 20,6 kWh/100km
Elektrický dojezd
584 - 689 km
Elektrický dojezd
600 - 620 km
Kapacita baterie
77 - 86 kWh
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
7
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 191 - 2 336 kg
Pohotovostní hmotnost
2 594 - 2 689 kg
Objem kufru
605 L
Objem kufru
338 L
Délka
4 961 mm
Délka
-
Šířka
1 862 mm
Šířka
1 980 mm
Výška
1 549 - 1 551 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 714 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
459 - 465 kg
Užitečné zatížení
586 - 643 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
286 - 340 HP
Výkon HP
218 - 428 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 6,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,2 - 9,4 s
Max. rychlost
180 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
545 - 679 Nm
Točivý moment
350 - 700 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
210 - 250 kW
Výkon kW
160 - 315 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
VW
Značka
Hyundai
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.