Porovnejte výkon (473 HP vs 231 HP), kufr a cenu (1 255 800 Kč vs 961 800 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - XPeng P7 nebo MG MGS5 EV?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
MG MGS5 EV má znatelně výhodu v ceně – začíná od 961 800 Kč , zatímco XPeng P7 je dostupný od 1 255 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 293 947 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu MG MGS5 EV: s hodnotou 15,5 kWh/100km je minimálně efektivnější než XPeng P7 s 16,8 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 1,3 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje XPeng P7 lehce více: ujede až 576 km, tedy přibližně o 96 km více než MG MGS5 EV.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má XPeng P7 výrazně výhodu – nabízí 473 HP místo 231 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 242 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má XPeng P7 značně navrch – sprint zvládne za 4,1 s, zatímco MG MGS5 EV potřebuje 6,3 s. Je tedy přibližně o 2,2 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: XPeng P7 táhne výrazně silněji a nabízí 757 Nm místo 350 Nm. Rozdíl činí přibližně 407 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je MG MGS5 EV o něco lehčí – 1 710 kg oproti 2 020 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 310 kg.
U objemu kufru má MG MGS5 EV minimálně více místa – 453 L oproti 440 L. Rozdíl činí přibližně 13 L.
Také u užitečného zatížení má XPeng P7 minimálně navrch – 430 kg oproti 395 kg. Rozdíl činí přibližně 35 kg.
XPeng P7 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
XPeng je čínská značka elektromobilů, která v Evropě vyniká moderním designem a bohatou výbavou za rozumnou cenu. Jejich vozy nabízejí pokročilé asistenční systémy a intuitivní infotainment, které osloví řidiče hledající technologicky vyspělou alternativu k zavedeným značkám.
Všechny informaceMG MGS5 je elektrický model, který klade důraz na pohodlí, praktičnost a bohatou výbavu, ideální do města i na delší přesuny. Nabízí atraktivní poměr cena a výkon, prostorný interiér a moderní technologie, které ocení jak rodiny, tak jednotlivci hledající dostupnou elektromobilitu.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 255 800 - 1 483 700 Kč
|
Cena
961 800 - 1 139 100 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
-
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
16,8 - 19,2 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
15,5 - 16,6 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
505 - 576 km
|
Elektrický dojezd
340 - 480 km
|
|
Kapacita baterie
82,7 kWh
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Sedan
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
5
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 020 - 2 140 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 710 - 1 800 kg
|
|
Objem kufru
440 L
|
Objem kufru
453 L
|
|
Délka
4 888 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 896 mm
|
Šířka
1 849 mm
|
|
Výška
1 450 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
430 kg
|
Užitečné zatížení
370 - 395 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
|
Výkon HP
276 - 473 HP
|
Výkon HP
170 - 231 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,1 - 6,7 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
6,3 - 8 s
|
|
Max. rychlost
200 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
440 - 757 Nm
|
Točivý moment
250 - 350 Nm
|
|
Počet válců
-
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
203 - 348 kW
|
Výkon kW
125 - 170 kW
|
|
Objem motoru
-
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
A
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
XPeng
|
Značka
MG
|