VS

Aston Martin Vantage vs Ferrari Roma Convertible ve srovnání

Porovnejte výkon (680 HP vs 620 HP), kufr a cenu (4 962 400 Kč vs 6 135 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Aston Martin Vantage nebo Ferrari Roma Convertible?

Aston Martin Vantage vs Ferrari Roma Convertible: nejdůležitější rozdíly

Aston Martin Vantage

  • jasně levnější
  • minimálně vyšší výkon
Všechny informace

Ferrari Roma Convertible

  • o něco úspornější
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • minimálně lehčí
  • o něco větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Vantage

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Aston Martin Vantagejasně výhodu v ceně – začíná od 4 962 400 Kč , zatímco Ferrari Roma Convertible je dostupný od 6 135 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 172 651 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ferrari Roma Convertible si vystačí s 10,3 L/100km a je tak o něco úspornější než Aston Martin Vantage s 12,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,8 L/100km na 100 km.

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruAston Martin Vantage minimálně výhodu – nabízí 680 HP místo 620 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 60 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari Roma Convertible mírně navrch – sprint zvládne za 3,4 s, zatímco Aston Martin Vantage potřebuje 3,5 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Aston Martin Vantage táhne trochu silněji a nabízí 800 Nm místo 760 Nm. Rozdíl činí přibližně 40 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Ferrari Roma Convertible nabízí více míst k sezení – 4 vs 2.

U pohotovostní hmotnosti je Ferrari Roma Convertible minimálně lehčí – 1 654 kg oproti 1 745 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 91 kg.

U objemu kufruFerrari Roma Convertible o něco více místa – 272 L oproti 235 L. Rozdíl činí přibližně 37 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ferrari Roma Convertible vítězí vyváženějším celkovým balíčkem v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

6 135 074 Kč
default

Ferrari Roma Convertible

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 620 HP
  • Spotřeba l/100 km : 10,3 L/100km
Aston Martin Vantage
Ferrari Roma Convertible

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Aston Martin Vantage

The Aston Martin Vantage marries sculptural, jaw-dropping design with a ferociously engaging character that turns everyday drives into a headline act. Buyers get a luxuriously intimate cabin and a raw, communicative chassis — perfect if you crave theatre every time you pull away.

Všechny informace

Ferrari Roma Convertible

The Ferrari Roma Spider dresses the marque’s drama in a restrained, almost polite suit, folding its roof away to reveal a cabin that feels as civilized as it does intoxicating. Behind the wheel it serves grand touring manners with a playful shove and soundtrack, perfect for drivers who want thrilling Ferrari emotion without the daily fuss.

Všechny informace
Aston Martin Vantage
Ferrari Roma Convertible

Náklady a spotřeba

Cena
4 962 400 - 6 734 700 Kč
Cena
6 135 100 Kč
Spotřeba l/100 km
12,1 - 12,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
10,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
274 - 279 g/km
co2
234 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
80 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kupé, Roadster
Karoserie
Kabriolet
Počet sedadel
2
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 745 - 1 805 kg
Pohotovostní hmotnost
1 654 kg
Objem kufru
235 L
Objem kufru
272 L
Délka
-
Délka
4 656 mm
Šířka
1 980 mm
Šířka
1 974 mm
Výška
-
Výška
1 306 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
-
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
665 - 680 HP
Výkon HP
620 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,5 - 3,6 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
320 km/h
Točivý moment
800 Nm
Točivý moment
760 Nm
Počet válců
8
Počet válců
8
Výkon kW
489 - 500 kW
Výkon kW
456 kW
Objem motoru
3 982 cm3
Objem motoru
3 855 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2023
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Aston Martin
Značka
Ferrari
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.