VS

BMW 2 Series Active Tourer vs Mercedes V Class ve srovnání

Porovnejte výkon (326 HP vs 237 HP), kufr a cenu (930 500 Kč vs 1 422 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 2 Series Active Tourer nebo Mercedes V Class?

BMW 2 Series Active Tourer vs Mercedes V Class: nejdůležitější rozdíly

BMW 2 Series Active Tourer

4,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • viditelně vyšší výkon
  • zásadně úspornější
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • zásadně lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

2 Series Active Tourer

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

BMW 2 Series Active Tourerzásadně výhodu v ceně – začíná od 930 500 Kč , zatímco Mercedes V Class je dostupný od 1 422 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 492 242 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 2 Series Active Tourer si vystačí s 2,9 L/100km a je tak zásadně úspornější než Mercedes V Class s 7,1 L/100km. Rozdíl je přibližně 4,2 L/100km na 100 km.

V Class

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW 2 Series Active Tourer viditelně výhodu – nabízí 326 HP místo 237 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 89 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW 2 Series Active Tourer znatelně navrch – sprint zvládne za 5,5 s, zatímco Mercedes V Class potřebuje 7,4 s. Je tedy přibližně o 1,9 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes V Class táhne mírně silněji a nabízí 500 Nm místo 477 Nm. Rozdíl činí přibližně 23 Nm.

2 Series Active Tourer

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Mercedes V Class nabízí více míst k sezení – 6 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je BMW 2 Series Active Tourer zásadně lehčí – 1 545 kg oproti 2 192 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 647 kg.

Také u užitečného zatíženíMercedes V Class zásadně navrch – 908 kg oproti 505 kg. Rozdíl činí přibližně 403 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 2 Series Active Tourer vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 930 500 Kč
2 Series Active Tourer

BMW 2 Series Active Tourer

  • Typ motoru : Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 122 - 326 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,9 - 6,2 L/100km
  • Elektrický dojezd : 82 km
BMW 2 Series Active Tourer
Mercedes V Class

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 2 Series Active Tourer

Bavorák je synonymem sportovního charakteru a řízení orientovaného na řidiče, s jistým podvozkem a dynamickým designem. Zároveň nabízí kvalitní zpracování interiéru, příjemnou ergonomii a prestižní image pro ty, kteří hledají kombinaci radosti z jízdy a praktického každodenního vozu.

Všechny informace

Mercedes V Class

The V‑Class is the grown-up people mover that blends executive-level comfort with van practicality, ideal for those who want to ferry family and gear without sacrificing luxury. Inside it's plush and flexible, with clever touches that turn long hauls into a comfortable commute and still manage to look serious on the school run.

Všechny informace
BMW 2 Series Active Tourer
Mercedes V Class

Náklady a spotřeba

Cena
930 500 - 1 431 800 Kč
Cena
1 422 700 - 2 460 300 Kč
Spotřeba l/100 km
2,9 - 6,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
7,1 - 10,2 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
82 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
65 - 140 g/km
co2
187 - 232 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
Bus
Počet sedadel
5
Počet sedadel
6
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 545 - 1 920 kg
Pohotovostní hmotnost
2 192 - 2 464 kg
Objem kufru
406 - 470 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 824 mm
Šířka
1 928 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
465 - 505 kg
Užitečné zatížení
636 - 908 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV, Diesel, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Diesel, Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
122 - 326 HP
Výkon HP
163 - 237 HP
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 - 10,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 10,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
230 - 477 Nm
Točivý moment
370 - 500 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
4
Výkon kW
90 - 240 kW
Výkon kW
120 - 174 kW
Objem motoru
1 499 - 1 998 cm3
Objem motoru
1 950 - 1 999 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
E, D, B
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BMW
Značka
Mercedes-Benz
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.