VS

BMW 5 Series Touring vs Ferrari Roma Coupe ve srovnání

Porovnejte výkon (727 HP vs 620 HP), kufr a cenu (1 552 000 Kč vs 5 371 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW 5 Series Touring nebo Ferrari Roma Coupe?

BMW 5 Series Touring vs Ferrari Roma Coupe: nejdůležitější rozdíly

BMW 5 Series Touring

  • značně levnější
  • lehce vyšší výkon
  • značně úspornější
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

Ferrari Roma Coupe

  • minimálně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • spíše lehčí
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

5 Series Touring

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

BMW 5 Series Touringznačně výhodu v ceně – začíná od 1 552 000 Kč , zatímco Ferrari Roma Coupe je dostupný od 5 371 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 3 819 218 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW 5 Series Touring si vystačí s 2,3 L/100km a je tak značně úspornější než Ferrari Roma Coupe s 10,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 8 L/100km na 100 km.

5 Series Touring

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruBMW 5 Series Touring lehce výhodu – nabízí 727 HP místo 620 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 107 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari Roma Coupe minimálně navrch – sprint zvládne za 3,4 s, zatímco BMW 5 Series Touring potřebuje 3,6 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW 5 Series Touring táhne znatelně silněji a nabízí 1 000 Nm místo 760 Nm. Rozdíl činí přibližně 240 Nm.

5 Series Touring

Prostor a každodenní použitelnost:

Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?

Počet sedadel: BMW 5 Series Touring nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je Ferrari Roma Coupe spíše lehčí – 1 570 kg oproti 1 850 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 280 kg.

U objemu kufruBMW 5 Series Touring zásadně více místa – 570 L oproti 272 L. Rozdíl činí přibližně 298 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW 5 Series Touring vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 552 000 Kč
5 Series Touring

BMW 5 Series Touring

  • Typ motoru : Diesel MHEV, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 197 - 727 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,3 - 6,1 L/100km
  • Elektrický dojezd : 65 - 98 km
BMW 5 Series Touring
Ferrari Roma Coupe

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW 5 Series Touring

BMW je prémiová automobilka, která klade důraz na jízdní potěšení a precizní zpracování. Je to volba pro řidiče, kteří chtějí spojit sportovní charakter s každodenním komfortem.

Všechny informace

Ferrari Roma Coupe

The Ferrari Roma wears its elegance like a perfectly tailored suit, blending sleek Italian lines with surprising everyday usability that makes it as at home on a city street as on a winding coastal road. Behind that beguiling smile is a driver-focused character that promises thrilling responses and effortless charm, so if you want looks, luxury, and a bit of naughty performance without shouting about it, the Roma is your quiet showstopper.

Všechny informace
BMW 5 Series Touring
Ferrari Roma Coupe

Náklady a spotřeba

Cena
1 552 000 - 3 726 900 Kč
Cena
5 371 200 Kč
Spotřeba l/100 km
2,3 - 6,1 L/100km
Spotřeba l/100 km
10,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
65 - 98 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
53 - 157 g/km
co2
234 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
80 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
Kupé
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4
Dveře
-
Dveře
2
Pohotovostní hmotnost
1 850 - 2 550 kg
Pohotovostní hmotnost
1 570 kg
Objem kufru
500 - 570 L
Objem kufru
272 L
Délka
-
Délka
4 656 mm
Šířka
1 900 - 1 970 mm
Šířka
1 974 mm
Výška
-
Výška
1 301 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
500 - 620 kg
Užitečné zatížení
-

Motor a výkon

Typ motoru
Diesel MHEV, Benzín MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Výkon HP
197 - 727 HP
Výkon HP
620 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,6 - 7,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,4 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
320 km/h
Točivý moment
330 - 1 000 Nm
Točivý moment
760 Nm
Počet válců
4 - 8
Počet válců
8
Výkon kW
145 - 535 kW
Výkon kW
456 kW
Objem motoru
1 995 - 4 395 cm3
Objem motoru
3 855 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 026
Modelový rok
2020
Třída účinnosti CO2
E, F, B, C
Třída účinnosti CO2
G
Značka
BMW
Značka
Ferrari
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.