VS

BMW i5 Touring vs BYD Seal ve srovnání

Porovnejte výkon (601 HP vs 530 HP), kufr a cenu (1 845 700 Kč vs 1 215 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW i5 Touring nebo BYD Seal?

BMW i5 Touring vs BYD Seal: nejdůležitější rozdíly

BMW i5 Touring

4,4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • spíše vyšší výkon
  • trochu delší dojezd
Všechny informace

BYD Seal

4,9 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • mírně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • o něco lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

i5 Touring

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

BYD Sealpodstatně výhodu v ceně – začíná od 1 215 000 Kč , zatímco BMW i5 Touring je dostupný od 1 845 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 630 683 Kč.

Ve spotřebě elektřiny si oba modely nic nedarují – oba mají hodnotu 15,4 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje BMW i5 Touring trochu více: ujede až 602 km, tedy přibližně o 32 km více než BYD Seal.

Seal

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruBMW i5 Touring spíše výhodu – nabízí 601 HP místo 530 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 71 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BYD Seal mírně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco BMW i5 Touring potřebuje 3,9 s. Je tedy přibližně o 0,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW i5 Touring táhne spíše silněji a nabízí 820 Nm místo 670 Nm. Rozdíl činí přibližně 150 Nm.

i5 Touring

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je BYD Seal o něco lehčí – 1 907 kg oproti 2 255 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 348 kg.

Také u užitečného zatíženíBMW i5 Touring o něco navrch – 560 kg oproti 473 kg. Rozdíl činí přibližně 87 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BYD Seal je jen lehce ve výhodě v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 215 000 Kč
Seal

BYD Seal

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 231 - 530 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,4 - 18,2 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 460 - 570 km
BMW i5 Touring
BYD Seal

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW i5 Touring

BMW je značka, kterou řidiči znají pro důraz na řízení a precizní zpracování, které dodává každé jízdě osobitý charakter. Nabízí kombinaci sportovního naladění a komfortu, takže osloví ty, kdo chtějí dynamiku bez kompromisů i praktičnost do každodenního provozu.

Všechny informace

BYD Seal

BYD Seal působí elegantně a moderně, s důrazem na aerodynamiku a prémiový interiér, který je pohodlný i praktický. Jako elektromobil nabízí plynulou akceleraci a tichý provoz, přičemž jeho výbava a jízdní komfort z něj dělají atraktivní volbu pro každodenní i delší cesty.

Všechny informace
BMW i5 Touring
BYD Seal

Náklady a spotřeba

Cena
1 845 700 - 2 587 500 Kč
Cena
1 215 000 - 1 366 900 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
15,4 - 17,7 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,4 - 18,2 kWh/100km
Elektrický dojezd
522 - 602 km
Elektrický dojezd
460 - 570 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
Sedan
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 255 - 2 425 kg
Pohotovostní hmotnost
1 907 - 2 185 kg
Objem kufru
570 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 900 mm
Šířka
1 875 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
535 - 560 kg
Užitečné zatížení
446 - 473 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
340 - 601 HP
Výkon HP
231 - 530 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,9 - 6,1 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,5 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
430 - 820 Nm
Točivý moment
360 - 670 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
250 - 442 kW
Výkon kW
170 - 390 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
BMW
Značka
BYD
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.