VS

BMW X3 vs VW T-Roc ve srovnání

Porovnejte výkon (398 HP vs 150 HP), kufr a cenu (1 526 700 Kč vs 780 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - BMW X3 nebo VW T-Roc?

BMW X3 vs VW T-Roc: nejdůležitější rozdíly

BMW X3

4,6 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • podstatně úspornější
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

VW T-Roc

4,8 (6 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně levnější
  • jasně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

X3

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

VW T-Rocznačně výhodu v ceně – začíná od 780 900 Kč , zatímco BMW X3 je dostupný od 1 526 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 745 756 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: BMW X3 si vystačí s 2,8 L/100km a je tak podstatně úspornější než VW T-Roc s 5,5 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,7 L/100km na 100 km.

T-Roc

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruBMW X3 zásadně výhodu – nabízí 398 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 248 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má BMW X3 značně navrch – sprint zvládne za 4,6 s, zatímco VW T-Roc potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 4,3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: BMW X3 táhne značně silněji a nabízí 670 Nm místo 250 Nm. Rozdíl činí přibližně 420 Nm.

X3

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je VW T-Roc jasně lehčí – 1 465 kg oproti 1 930 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 465 kg.

U objemu kufruBMW X3 zásadně více místa – 570 L oproti 284 L. Rozdíl činí přibližně 286 L.

Také u užitečného zatíženíBMW X3 mírně navrch – 570 kg oproti 515 kg. Rozdíl činí přibližně 55 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

BMW X3 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 526 700 Kč
X3

BMW X3

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol
  • Výkon HP : 197 - 398 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,8 - 7,7 L/100km
  • Elektrický dojezd : 88 km
BMW X3
VW T-Roc

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

BMW X3

BMW X3 nabízí vyváženou kombinaci komfortu a sportovních jízdních vlastností, díky nimž působí sebevědomě na silnici i mimo ni. Interiér je promyšlený a kvalitní, s prostorovým řešením, které uspokojí rodinu i nadšeného řidiče.

Všechny informace

VW T-Roc

T‑Roc je stylové kompaktní SUV od Volkswagenu, které kombinuje svěží design s praktickým každodenním použitím a jistou dávkou sportovních jízdních vlastností. Nabízí pohodlný a variabilní interiér s kvalitním zpracováním a moderními asistenčními systémy, takže je silnou volbou pro řidiče hledající univerzální rodinné auto.

Všechny informace
BMW X3
VW T-Roc

Náklady a spotřeba

Cena
1 526 700 - 2 157 100 Kč
Cena
780 900 - 1 138 800 Kč
Spotřeba l/100 km
2,8 - 7,7 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,5 - 6,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
88 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
64 - 175 g/km
co2
126 - 143 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
4 - 5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 930 - 2 140 kg
Pohotovostní hmotnost
1 465 - 1 539 kg
Objem kufru
460 - 570 L
Objem kufru
284 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 920 mm
Šířka
1 811 - 1 828 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
570 kg
Užitečné zatížení
368 - 515 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Diesel MHEV, Plug-in hybrid
Typ motoru
Benzín, Benzín MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Automatická převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
197 - 398 HP
Výkon HP
115 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
4,6 - 7,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
330 - 670 Nm
Točivý moment
200 - 250 Nm
Počet válců
4 - 6
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
145 - 293 kW
Výkon kW
85 - 110 kW
Objem motoru
1 995 - 2 998 cm3
Objem motoru
999 - 1 498 cm3

Obecné

Modelový rok
2 024 - 2 025
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
F, E, B
Třída účinnosti CO2
E, D
Značka
BMW
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.