VS

Citroen C4 vs Ford Explorer EV ve srovnání

Porovnejte výkon (156 HP vs 340 HP), kufr a cenu (607 400 Kč vs 1 010 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Citroen C4 nebo Ford Explorer EV?

Citroen C4 vs Ford Explorer EV: nejdůležitější rozdíly

Citroen C4

4,7 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • podstatně lehčí
  • mírně větší kufr
Všechny informace

Ford Explorer EV

4,9 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
  • znatelně delší dojezd
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

C4

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Citroen C4výrazně výhodu v ceně – začíná od 607 400 Kč , zatímco Ford Explorer EV je dostupný od 1 010 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 402 817 Kč.

Ve spotřebě elektřiny si oba modely nic nedarují – oba mají hodnotu 14,6 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Ford Explorer EV znatelně více: ujede až 602 km, tedy přibližně o 175 km více než Citroen C4.

Explorer EV

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruFord Explorer EV výrazně výhodu – nabízí 340 HP místo 156 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 184 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ford Explorer EV podstatně navrch – sprint zvládne za 5,3 s, zatímco Citroen C4 potřebuje 8 s. Je tedy přibližně o 2,7 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Explorer EV táhne značně silněji a nabízí 679 Nm místo 270 Nm. Rozdíl činí přibližně 409 Nm.

C4

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Citroen C4 podstatně lehčí – 1 403 kg oproti 1 996 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 593 kg.

U objemu kufruCitroen C4 mírně více místa – 510 L oproti 472 L. Rozdíl činí přibližně 38 L.

Také u užitečného zatíženíFord Explorer EV znatelně navrch – 585 kg oproti 406 kg. Rozdíl činí přibližně 179 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Explorer EV vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 010 200 Kč
Explorer EV

Ford Explorer EV

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 190 - 340 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 14,6 - 17,3 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 417 - 602 km
Citroen C4
Ford Explorer EV

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Citroen C4

Citroën C4 vyniká odvážným designem a pohodlným, dobře odhlučněným interiérem, který dává pocit komfortu i na delších trasách. Nabízí vyváženou jízdní kulturu a praktičnost pro každodenní provoz, takže se hodí pro řidiče, kteří ocení pohodlí a snadnou ovladatelnost.

Všechny informace

Ford Explorer EV

Elektrický Ford Explorer působí jako prostorné a pohodlné SUV, které kombinuje výrazný design s praktičností pro rodiny a delší cesty. Jeho elektrický pohon přináší klidnější a plynulejší jízdní projev a moderní technologie usnadňují každodenní používání.

Všechny informace
Citroen C4
Ford Explorer EV

Náklady a spotřeba

Cena
607 400 - 950 500 Kč
Cena
1 010 200 - 1 465 900 Kč
Spotřeba l/100 km
4,7 - 4,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
14,6 - 15,3 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
14,6 - 17,3 kWh/100km
Elektrický dojezd
354 - 427 km
Elektrický dojezd
417 - 602 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 108 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 403 - 1 652 kg
Pohotovostní hmotnost
1 996 - 2 209 kg
Objem kufru
380 - 510 L
Objem kufru
472 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 800 - 1 834 mm
Šířka
1 872 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
379 - 406 kg
Užitečné zatížení
531 - 585 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro, Benzín MHEV
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
110 - 156 HP
Výkon HP
190 - 340 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8 - 10,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
5,3 - 8 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
205 - 270 Nm
Točivý moment
350 - 679 Nm
Počet válců
3
Počet válců
-
Výkon kW
81 - 115 kW
Výkon kW
140 - 250 kW
Objem motoru
1 199 cm3
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
A, C
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Citroen
Značka
Ford
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.