Porovnejte výkon (158 HP vs 240 HP), kufr a cenu (480 800 Kč vs 787 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Duster nebo Jeep Renegade?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.
Dacia Duster má značně výhodu v ceně – začíná od 480 800 Kč , zatímco Jeep Renegade je dostupný od 787 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 306 606 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Jeep Renegade si vystačí s 2,1 L/100km a je tak zásadně úspornější než Dacia Duster s 4,7 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,6 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Jeep Renegade jasně výhodu – nabízí 240 HP místo 158 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 82 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Jeep Renegade znatelně navrch – sprint zvládne za 7,1 s, zatímco Dacia Duster potřebuje 9,4 s. Je tedy přibližně o 2,3 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Jeep Renegade táhne mírně silněji a nabízí 240 Nm místo 230 Nm. Rozdíl činí přibližně 10 Nm.
Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Dacia Duster mírně lehčí – 1 377 kg oproti 1 420 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 43 kg.
U objemu kufru má Dacia Duster jasně více místa – 517 L oproti 351 L. Rozdíl činí přibližně 166 L.
Také u užitečného zatížení má Jeep Renegade znatelně navrch – 570 kg oproti 453 kg. Rozdíl činí přibližně 117 kg.
Jeep Renegade vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Duster je praktické a nenáročné SUV s prostorným interiérem a jasným zaměřením na užitek. Hodí se pro řidiče, kteří chtějí spolehlivé auto s rozumnými provozními náklady a jednoduchou údržbou.
Všechny informaceJeep Renegade je kompaktní SUV s odvážným designem typickým pro značku a výborně kombinuje městskou obratnost s možnostmi jízdy mimo zpevněné silnice. V interiéru nabídne praktické řešení, pohodlné sezení a širokou škálu výbav a doplňků, které usnadní každodenní provoz i víkendové výlety.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
480 800 - 736 500 Kč
|
Cena
787 400 - 1 157 100 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
4,7 - 7,6 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
2,1 - 5,5 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
36 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
107 - 140 g/km
|
co2
48 - 125 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
36 - 48 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
5
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 377 - 1 559 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 420 - 1 770 kg
|
|
Objem kufru
348 - 517 L
|
Objem kufru
330 - 351 L
|
|
Délka
-
|
Délka
4 236 mm
|
|
Šířka
1 813 mm
|
Šířka
1 805 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
1 684 - 1 718 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
1 277 - 1 297 L
|
|
Užitečné zatížení
402 - 453 kg
|
Užitečné zatížení
545 - 570 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Plný hybrid, LPG
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid
|
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatizovaná manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
115 - 158 HP
|
Výkon HP
130 - 240 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
9,4 - 11,7 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 - 9,7 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
191 - 199 km/h
|
|
Točivý moment
190 - 230 Nm
|
Točivý moment
240 Nm
|
|
Počet válců
3 - 4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
84 - 116 kW
|
Výkon kW
96 - 177 kW
|
|
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3
|
Objem motoru
1 332 - 1 469 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
Modelový rok
2024
|
|
Třída účinnosti CO2
D, C
|
Třída účinnosti CO2
D, B
|
|
Značka
Dacia
|
Značka
Jeep
|