VS

Dacia Sandero vs Toyota Land Cruiser ve srovnání

Porovnejte výkon (122 HP vs 205 HP), kufr a cenu (323 800 Kč vs 2 126 500 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Sandero nebo Toyota Land Cruiser?

Dacia Sandero vs Toyota Land Cruiser: nejdůležitější rozdíly

Dacia Sandero

3,1 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • zásadně úspornější
  • jasně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • značně lehčí
Všechny informace

Toyota Land Cruiser

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • značně vyšší výkon
  • zásadně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Sandero

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Dacia Sanderopodstatně výhodu v ceně – začíná od 323 800 Kč , zatímco Toyota Land Cruiser je dostupný od 2 126 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 802 676 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Dacia Sandero si vystačí s 5,3 L/100km a je tak zásadně úspornější než Toyota Land Cruiser s 10,6 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,3 L/100km na 100 km.

Land Cruiser

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruToyota Land Cruiser značně výhodu – nabízí 205 HP místo 122 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 83 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Dacia Sandero jasně navrch – sprint zvládne za 9,7 s, zatímco Toyota Land Cruiser potřebuje 12,3 s. Je tedy přibližně o 2,6 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Toyota Land Cruiser táhne výrazně silněji a nabízí 500 Nm místo 200 Nm. Rozdíl činí přibližně 300 Nm.

Sandero

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: Toyota Land Cruiser nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Sandero značně lehčí – 1 100 kg oproti 2 415 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 315 kg.

U objemu kufruToyota Land Cruiser zásadně více místa – 742 L oproti 372 L. Rozdíl činí přibližně 370 L.

Také u užitečného zatíženíToyota Land Cruiser podstatně navrch – 750 kg oproti 436 kg. Rozdíl činí přibližně 314 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Dacia Sandero je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 323 800 Kč
Sandero

Dacia Sandero

  • Typ motoru : Benzín, LPG
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 67 - 122 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,3 - 7,2 L/100km
Dacia Sandero
Toyota Land Cruiser

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Dacia Sandero

Dacia Sandero je praktické a cenově dostupné auto, které nabídne překvapivě prostorný interiér a rozumné provozní náklady bez zbytečných komplikací. Hodí se skvěle na každodenní ježdění i rodinné výlety, pokud preferujete spolehlivost a hodnotu před prémiovým komfortem.

Všechny informace

Toyota Land Cruiser

The Toyota Land Cruiser is the kind of SUV that makes you feel ready to abandon the map and take the long way home, with legendary go-anywhere capability wrapped in reassuringly solid build quality. Inside it's surprisingly comfortable and grown-up — a practical luxury for buyers who want reliability and presence rather than fleeting flash.

Všechny informace
Dacia Sandero
Toyota Land Cruiser

Náklady a spotřeba

Cena
323 800 - 480 800 Kč
Cena
2 126 500 - 2 354 400 Kč
Spotřeba l/100 km
5,3 - 7,2 L/100km
Spotřeba l/100 km
10,6 - 10,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
111 - 131 g/km
co2
278 - 282 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
Terénní vůz
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5 - 7
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 100 - 1 297 kg
Pohotovostní hmotnost
2 415 - 2 450 kg
Objem kufru
372 L
Objem kufru
143 - 742 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 853 mm
Šířka
1 980 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
385 - 436 kg
Užitečné zatížení
685 - 750 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín, LPG
Typ motoru
Diesel MHEV
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
67 - 122 HP
Výkon HP
205 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 - 16,7 s
Zrychlení 0–100 km/h
12,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
95 - 200 Nm
Točivý moment
500 Nm
Počet válců
3
Počet válců
4
Výkon kW
49 - 90 kW
Výkon kW
151 kW
Objem motoru
999 - 1 199 cm3
Objem motoru
2 755 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D, C
Třída účinnosti CO2
G
Značka
Dacia
Značka
Toyota
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.