VS

Dacia Spring vs Fiat 600 ve srovnání

Porovnejte výkon (100 HP vs 156 HP), kufr a cenu (427 900 Kč vs 620 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Dacia Spring nebo Fiat 600?

Dacia Spring vs Fiat 600: nejdůležitější rozdíly

Dacia Spring

4,8 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • výrazněji úspornější
  • spíše lehčí
Všechny informace

Fiat 600

4,8 (3 Hodnocení)
ohodnotit
  • viditelně vyšší výkon
  • zásadně delší dojezd
  • spíše rychlejší z 0 na 100 km/h
  • o něco větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Spring

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Dacia Springvýrazně výhodu v ceně – začíná od 427 900 Kč , zatímco Fiat 600 je dostupný od 620 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 192 167 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Dacia Spring: s hodnotou 12,4 kWh/100km je výrazněji efektivnější než Fiat 600 s 15,1 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 2,7 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Fiat 600 zásadně více: ujede až 409 km, tedy přibližně o 184 km více než Dacia Spring.

600

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruFiat 600 viditelně výhodu – nabízí 156 HP místo 100 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 56 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Fiat 600 spíše navrch – sprint zvládne za 8,5 s, zatímco Dacia Spring potřebuje 9,6 s. Je tedy přibližně o 1,1 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Fiat 600 táhne podstatně silněji a nabízí 260 Nm místo 137 Nm. Rozdíl činí přibližně 123 Nm.

Spring

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Fiat 600 nabízí více míst k sezení – 5 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je Dacia Spring spíše lehčí – 1 070 kg oproti 1 265 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 195 kg.

U objemu kufruFiat 600 o něco více místa – 385 L oproti 308 L. Rozdíl činí přibližně 77 L.

Také u užitečného zatíženíFiat 600 výrazně navrch – 517 kg oproti 274 kg. Rozdíl činí přibližně 243 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Fiat 600 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 620 000 Kč
600

Fiat 600

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Elektro, Benzín
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 100 - 156 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,8 - 5,7 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 15,1 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 409 km
Dacia Spring
Fiat 600

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Dacia Spring

Dacia je značka, která staví na jednoduchosti, praktičnosti a dostupnosti, ideální pro řidiče hledající solidní vůz bez zbytečných kompromisů. Nabízí prostorné a snadno opravitelné modely, které kladou důraz na užitnou hodnotu spíše než na prémiovou výbavu.

Všechny informace

Fiat 600

Fiat 600, v Česku často zvaný šestsetka, je nenáročné a šarmantní městské auto, které osloví příznivce jednoduchosti a nostalgie. Díky kompaktním rozměrům se snadno zaparkuje, přitom uvnitř překvapí praktičností a pohodlím pro každodenní ježdění.

Všechny informace
Dacia Spring
Fiat 600

Náklady a spotřeba

Cena
427 900 - 498 800 Kč
Cena
620 000 - 923 900 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
4,8 - 5,7 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
12,4 - 12,7 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
15,1 kWh/100km
Elektrický dojezd
221 - 225 km
Elektrický dojezd
409 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
0 - 129 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
4
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 070 kg
Pohotovostní hmotnost
1 265 - 1 595 kg
Objem kufru
308 L
Objem kufru
360 - 385 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 583 mm
Šířka
1 779 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
274 kg
Užitečné zatížení
427 - 517 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro, Benzín
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka, Manuální převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
70 - 100 HP
Výkon HP
100 - 156 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,6 - 12,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,5 - 10,6 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
137 Nm
Točivý moment
205 - 260 Nm
Počet válců
-
Počet válců
3
Výkon kW
52 - 75 kW
Výkon kW
74 - 115 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
1 199 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2 025 - 2 026
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
C, A, D
Značka
Dacia
Značka
Fiat
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.