Porovnejte výkon (130 HP vs 243 HP), kufr a cenu (1 003 600 Kč vs 809 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - DS Automobiles DS 4 nebo GWM HAVAL H6?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
GWM HAVAL H6 má jasně výhodu v ceně – začíná od 809 900 Kč , zatímco DS Automobiles DS 4 je dostupný od 1 003 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 193 686 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: DS Automobiles DS 4 si vystačí s 5,2 L/100km a je tak spíše úspornější než GWM HAVAL H6 s 5,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,7 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má GWM HAVAL H6 značně výhodu – nabízí 243 HP místo 130 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 113 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má GWM HAVAL H6 jasně navrch – sprint zvládne za 8,3 s, zatímco DS Automobiles DS 4 potřebuje 10,9 s. Je tedy přibližně o 2,6 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: GWM HAVAL H6 táhne podstatně silněji a nabízí 530 Nm místo 300 Nm. Rozdíl činí přibližně 230 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je DS Automobiles DS 4 lehce lehčí – 1 558 kg oproti 1 765 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 207 kg.
U objemu kufru má GWM HAVAL H6 znatelně více místa – 560 L oproti 430 L. Rozdíl činí přibližně 130 L.
Také u užitečného zatížení má DS Automobiles DS 4 spíše navrch – 442 kg oproti 375 kg. Rozdíl činí přibližně 67 kg.
GWM HAVAL H6 překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
DS je prémiová francouzská značka, která vyniká osobitým designem a sofistikovaným interiérem. Je zaměřená na komfort a eleganci, což ocení řidiči hledající výrazné auto mimo hlavní proud.
Všechny informaceThe Haval H6 arrives with bold, upmarket styling that makes a confident statement without breaking the bank, pairing a polished cabin with gadgetry that feels more premium than the badge implies. As a practical family crossover it balances comfort, space and value with a calm on-road demeanour and a cheeky hint of ambition—perfect for buyers who want style and substance without a luxury price tag.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 003 600 - 1 231 500 Kč
|
Cena
809 900 - 878 300 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5,2 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
5,9 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
137 g/km
|
co2
134 g/km
|
|
Objem nádrže
53 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Hatchback
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
5
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 558 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 765 kg
|
|
Objem kufru
430 L
|
Objem kufru
560 L
|
|
Délka
4 400 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 830 mm
|
Šířka
1 886 mm
|
|
Výška
1 470 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
1 240 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
442 kg
|
Užitečné zatížení
375 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel
|
Typ motoru
Plný hybrid
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
130 HP
|
Výkon HP
243 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
10,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,3 s
|
|
Max. rychlost
203 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
300 Nm
|
Točivý moment
530 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
96 kW
|
Výkon kW
179 kW
|
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 024 - 2 025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
E
|
Třída účinnosti CO2
D
|
|
Značka
DS Automobiles
|
Značka
GWM
|