VS

Ferrari Roma Convertible vs MG MGS9 ve srovnání

Porovnejte výkon (620 HP vs 299 HP), kufr a cenu (6 135 100 Kč vs 1 139 100 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ferrari Roma Convertible nebo MG MGS9?

Ferrari Roma Convertible vs MG MGS9: nejdůležitější rozdíly

Ferrari Roma Convertible

  • podstatně vyšší výkon
  • zásadně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • viditelně lehčí
Všechny informace

MG MGS9

  • výrazně levnější
  • zásadně úspornější
  • lehce větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

MG MGS9výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 139 100 Kč , zatímco Ferrari Roma Convertible je dostupný od 6 135 100 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 4 995 996 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: MG MGS9 si vystačí s 2,4 L/100km a je tak zásadně úspornější než Ferrari Roma Convertible s 10,3 L/100km. Rozdíl je přibližně 7,9 L/100km na 100 km.

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruFerrari Roma Convertible podstatně výhodu – nabízí 620 HP místo 299 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 321 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ferrari Roma Convertible zásadně navrch – sprint zvládne za 3,4 s, zatímco MG MGS9 potřebuje 9,6 s. Je tedy přibližně o 6,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ferrari Roma Convertible táhne výrazně silněji a nabízí 760 Nm místo 390 Nm. Rozdíl činí přibližně 370 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Počet sedadel: MG MGS9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 4.

U pohotovostní hmotnosti je Ferrari Roma Convertible viditelně lehčí – 1 654 kg oproti 2 160 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 506 kg.

U objemu kufruMG MGS9 lehce více místa – 332 L oproti 272 L. Rozdíl činí přibližně 60 L.

Kdo vyhrává datový souboj?

MG MGS9 vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 139 100 Kč
default

MG MGS9

  • Typ motoru : Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 299 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2,4 L/100km
  • Elektrický dojezd : 100 km
Ferrari Roma Convertible
MG MGS9

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ferrari Roma Convertible

The Ferrari Roma Spider dresses the marque’s drama in a restrained, almost polite suit, folding its roof away to reveal a cabin that feels as civilized as it does intoxicating. Behind the wheel it serves grand touring manners with a playful shove and soundtrack, perfect for drivers who want thrilling Ferrari emotion without the daily fuss.

Všechny informace

MG MGS9

The MG MGS9 presents itself as a stylish, value-focused flagship SUV with a roomy, well-equipped cabin and contemporary infotainment. It balances a comfortable ride with engaging handling, making it a compelling choice for buyers seeking a feature-rich alternative to established rivals.

Všechny informace
Ferrari Roma Convertible
MG MGS9

Náklady a spotřeba

Cena
6 135 100 Kč
Cena
1 139 100 - 1 235 300 Kč
Spotřeba l/100 km
10,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
2,4 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
100 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
234 g/km
co2
54 g/km
Objem nádrže
80 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kabriolet
Karoserie
SUV
Počet sedadel
4
Počet sedadel
7
Dveře
2
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 654 kg
Pohotovostní hmotnost
2 160 kg
Objem kufru
272 L
Objem kufru
332 L
Délka
4 656 mm
Délka
-
Šířka
1 974 mm
Šířka
1 967 mm
Výška
1 306 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
-
Užitečné zatížení
557 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
620 HP
Výkon HP
299 HP
Zrychlení 0–100 km/h
3,4 s
Zrychlení 0–100 km/h
9,6 s
Max. rychlost
320 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
760 Nm
Točivý moment
390 Nm
Počet válců
8
Počet válců
4
Výkon kW
456 kW
Výkon kW
220 kW
Objem motoru
3 855 cm3
Objem motoru
1 496 cm3

Obecné

Modelový rok
2023
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
G
Třída účinnosti CO2
B
Značka
Ferrari
Značka
MG
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.