VS

Ford Puma vs Hyundai i30 ve srovnání

Porovnejte výkon (168 HP vs 150 HP), kufr a cenu (706 400 Kč vs 725 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Puma nebo Hyundai i30?

Ford Puma vs Hyundai i30: nejdůležitější rozdíly

Ford Puma

3 (11 Hodnocení)
ohodnotit
  • mírně levnější
  • o něco vyšší výkon
  • minimálně úspornější
  • znatelně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Hyundai i30

4,4 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • trochu lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Puma

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Ford Pumamírně výhodu v ceně – začíná od 706 400 Kč , zatímco Hyundai i30 je dostupný od 725 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 18 989 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ford Puma si vystačí s 5,4 L/100km a je tak minimálně úspornější než Hyundai i30 s 5,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,5 L/100km na 100 km.

i30

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruFord Puma o něco výhodu – nabízí 168 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 18 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Ford Puma znatelně navrch – sprint zvládne za 7,4 s, zatímco Hyundai i30 potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 1,5 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Puma táhne o něco silněji a nabízí 290 Nm místo 250 Nm. Rozdíl činí přibližně 40 Nm.

Puma

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Hyundai i30 trochu lehčí – 1 315 kg oproti 1 316 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 kg.

Také u užitečného zatíženíHyundai i30 mírně navrch – 485 kg oproti 469 kg. Rozdíl činí přibližně 16 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Puma vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 706 400 Kč
Puma

Ford Puma

  • Typ motoru : Benzín MHEV, Elektro
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 125 - 168 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,4 - 5,9 L/100km
  • Spotřeba kWh/100 km : 13 - 13,7 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 404 - 417 km
Ford Puma
Hyundai i30

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Puma

Ford Puma je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského auta s hravým jízdním projevem. Nabízí prostorný interiér a chytrá úložná řešení, takže je vhodný pro každodenní dojíždění i víkendové výlety.

Všechny informace

Hyundai i30

Hyundai i30 je praktické a spolehlivé auto, které dobře poslouží jak v rodinném provozu, tak pro každodenní dojíždění. Působí kultivovaně při jízdě, nabízí přívětivý interiér a moderní výbavu, aniž by vás zbytečně zatěžovalo náklady na provoz a údržbu.

Všechny informace
Ford Puma
Hyundai i30

Náklady a spotřeba

Cena
706 400 - 1 073 500 Kč
Cena
725 400 - 927 900 Kč
Spotřeba l/100 km
5,4 - 5,9 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,9 - 6,3 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
13 - 13,7 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
404 - 417 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 - 135 g/km
co2
134 - 142 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
Hatchback
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 316 - 1 563 kg
Pohotovostní hmotnost
1 315 - 1 435 kg
Objem kufru
-
Objem kufru
395 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 805 mm
Šířka
1 795 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
367 - 469 kg
Užitečné zatížení
445 - 485 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín MHEV, Elektro
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka, Redukční převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
125 - 168 HP
Výkon HP
115 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 - 9,8 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 11,7 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
170 - 290 Nm
Točivý moment
172 - 250 Nm
Počet válců
3
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
92 - 124 kW
Výkon kW
85 - 110 kW
Objem motoru
999 cm3
Objem motoru
998 - 1 598 cm3

Obecné

Modelový rok
2 025 - 2 026
Modelový rok
2026
Třída účinnosti CO2
D, A
Třída účinnosti CO2
D, E
Značka
Ford
Značka
Hyundai
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.