Porovnejte výkon (281 HP vs 177 HP), kufr a cenu (1 430 800 Kč vs 1 392 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Ranger nebo VW Crafter?
Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.
VW Crafter má trochu výhodu v ceně – začíná od 1 392 000 Kč , zatímco Ford Ranger je dostupný od 1 430 800 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 38 864 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Ford Ranger si vystačí s 3,1 L/100km a je tak podstatně úspornější než VW Crafter s 8,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 5,3 L/100km na 100 km.
Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.
U výkonu motoru má Ford Ranger viditelně výhodu – nabízí 281 HP místo 177 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 104 HP.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Ranger táhne značně silněji a nabízí 697 Nm místo 410 Nm. Rozdíl činí přibližně 287 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Počet sedadel: Ford Ranger nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.
U pohotovostní hmotnosti je VW Crafter lehce lehčí – 2 072 kg oproti 2 405 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 333 kg.
Také u užitečného zatížení má VW Crafter podstatně navrch – 2 994 kg oproti 989 kg. Rozdíl činí přibližně 2 005 kg.
Ford Ranger tento Vergleich jasně ovládá v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Ford je značka, která v Česku oslovuje řidiče svým vyváženým jízdním projevem a praktickými řešeními pro každodenní použití. Nabízí přehledné a ergonomické interiéry s důrazem na příjemné řízení a spolehlivost bez zbytečné pompéznosti.
Všechny informaceVW má pověst solidního a konzervativního auta, které staví na kvalitním zpracování a univerzálnosti pro běžné rodinné i pracovní využití. Nabídka značky obvykle kombinuje pohodlí s praktičností a dobrou zůstatkovou hodnotou, což ocení ti, kteří hledají rozumnou volbu do každodenního provozu.
Všechny informace
Náklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 430 800 - 1 699 000 Kč
|
Cena
1 392 000 - 2 031 800 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
3,1 - 10,1 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
8,4 - 13,1 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
42 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
70 - 265 g/km
|
co2
220 - 342 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
75 L
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Pickup
|
Karoserie
Dodávka
|
|
Počet sedadel
4 - 5
|
Počet sedadel
2
|
|
Dveře
-
|
Dveře
4
|
|
Pohotovostní hmotnost
2 405 - 2 511 kg
|
Pohotovostní hmotnost
2 072 - 2 810 kg
|
|
Objem kufru
-
|
Objem kufru
-
|
|
Délka
-
|
Délka
5 986 - 7 391 mm
|
|
Šířka
1 918 mm
|
Šířka
2 040 - 2 069 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
2 355 - 2 830 mm
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
9 300 - 18 400 L
|
|
Užitečné zatížení
845 - 989 kg
|
Užitečné zatížení
1 037 - 2 994 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Diesel, Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Diesel
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
240 - 281 HP
|
Výkon HP
140 - 177 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 - 9,2 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
-
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
90 - 165 km/h
|
|
Točivý moment
600 - 697 Nm
|
Točivý moment
360 - 410 Nm
|
|
Počet válců
4 - 6
|
Počet válců
4
|
|
Výkon kW
177 - 207 kW
|
Výkon kW
103 - 130 kW
|
|
Objem motoru
2 261 - 2 993 cm3
|
Objem motoru
1 968 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2025
|
Modelový rok
2 017 - 2 023
|
|
Třída účinnosti CO2
G, B
|
Třída účinnosti CO2
G
|
|
Značka
Ford
|
Značka
VW
|