VS

Ford Tourneo Custom vs Renault Austral ve srovnání

Porovnejte výkon (286 HP vs 148 HP), kufr a cenu (1 562 200 Kč vs 883 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Ford Tourneo Custom nebo Renault Austral?

Ford Tourneo Custom vs Renault Austral: nejdůležitější rozdíly

Ford Tourneo Custom

3,9 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
Všechny informace

Renault Austral

4,9 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně levnější
  • zásadně lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Tourneo Custom

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří k nejdůležitějším kritériím při koupi auta – a právě tady se často oddělí lepší volba od slabší.

Renault Australvýrazně výhodu v ceně – začíná od 883 600 Kč , zatímco Ford Tourneo Custom je dostupný od 1 562 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 678 586 Kč.

Austral

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.

U výkonu motoruFord Tourneo Custom výrazně výhodu – nabízí 286 HP místo 148 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 138 HP.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Ford Tourneo Custom táhne podstatně silněji a nabízí 630 Nm místo 270 Nm. Rozdíl činí přibližně 360 Nm.

Tourneo Custom

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Ford Tourneo Custom nabízí více míst k sezení – 8 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Austral zásadně lehčí – 1 548 kg oproti 2 660 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 1 112 kg.

Také u užitečného zatíženíFord Tourneo Custom výrazněji navrch – 690 kg oproti 455 kg. Rozdíl činí přibližně 235 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Ford Tourneo Custom překonává rivala téměř ve všech bodech v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 562 200 Kč
Tourneo Custom

Ford Tourneo Custom

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon zadních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 218 - 286 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 24,1 - 26,6 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 310 - 339 km
Ford Tourneo Custom
Renault Austral

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Ford Tourneo Custom

The Ford Tourneo Custom is a practical and polished people‑carrier that turns hauling crew and weekend kit into something surprisingly pleasant, with a composed ride and a cabin built for real life rather than showroom gloss. With clever storage, flexible seating and tech that keeps everyone happy on the road, it’s the sensible choice for families or businesses that want function without sacrificing a bit of style — the van that learnt how to be nice to live with.

Všechny informace

Renault Austral

Renault Austral působí moderně a elegantně, s příjemným interiérem zaměřeným na komfort a praktičnost pro každodenní používání. Jízda v Australu je klidná a sebevědomá, přičemž nabídne bohatou výbavu a intuitivní ovládání, které ocení řidiči i rodiny.

Všechny informace
Ford Tourneo Custom
Renault Austral

Náklady a spotřeba

Cena
1 562 200 - 2 057 800 Kč
Cena
883 600 - 1 007 700 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
6,4 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
24,1 - 26,6 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
310 - 339 km
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
145 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Bus
Karoserie
SUV
Počet sedadel
8
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
2 660 - 2 707 kg
Pohotovostní hmotnost
1 548 kg
Objem kufru
672 - 819 L
Objem kufru
-
Délka
-
Délka
-
Šířka
2 032 mm
Šířka
1 825 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
620 - 690 kg
Užitečné zatížení
455 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín MHEV
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
CVT převodovka
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
218 - 286 HP
Výkon HP
148 HP
Zrychlení 0–100 km/h
-
Zrychlení 0–100 km/h
9,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
415 - 630 Nm
Točivý moment
270 Nm
Počet válců
-
Počet válců
4
Výkon kW
160 - 210 kW
Výkon kW
109 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
1 332 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
E
Značka
Ford
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.