VS

Hyundai Bayon vs Renault Rafale ve srovnání

Porovnejte výkon (90 HP vs 300 HP), kufr a cenu (592 500 Kč vs 1 114 000 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai Bayon nebo Renault Rafale?

Hyundai Bayon vs Renault Rafale: nejdůležitější rozdíly

Hyundai Bayon

4,4 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • podstatně levnější
  • výrazně lehčí
Všechny informace

Renault Rafale

4,9 (9 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně vyšší výkon
  • podstatně úspornější
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • výrazněji větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Bayon

Náklady a spotřeba:

Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.

Hyundai Bayonpodstatně výhodu v ceně – začíná od 592 500 Kč , zatímco Renault Rafale je dostupný od 1 114 000 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 521 561 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Rafale si vystačí s 2 L/100km a je tak podstatně úspornější než Hyundai Bayon s 5,8 L/100km. Rozdíl je přibližně 3,8 L/100km na 100 km.

Rafale

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruRenault Rafale zásadně výhodu – nabízí 300 HP místo 90 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 210 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Rafale značně navrch – sprint zvládne za 6,4 s, zatímco Hyundai Bayon potřebuje 11,9 s. Je tedy přibližně o 5,5 s rychlejší.

Bayon

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Hyundai Bayon výrazně lehčí – 1 175 kg oproti 1 734 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 559 kg.

U objemu kufruRenault Rafale výrazněji více místa – 627 L oproti 411 L. Rozdíl činí přibližně 216 L.

Také u užitečného zatíženíHyundai Bayon trochu navrch – 460 kg oproti 444 kg. Rozdíl činí přibližně 16 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Rafale nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 114 000 Kč
Rafale

Renault Rafale

  • Typ motoru : Plný hybrid, Plug-in hybrid
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol, Pohon všech kol
  • Výkon HP : 200 - 300 HP
  • Spotřeba l/100 km : 2 - 5 L/100km
  • Elektrický dojezd : 97 km
Hyundai Bayon
Renault Rafale

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Hyundai Bayon

Hyundai Bayon je kompaktní crossover, který kombinuje městskou obratnost s praktickou užitností pro každodenní dojíždění. Nabízí moderní design, pohodlný interiér a solidní výbavu, která potěší řidiče i pasažéry.

Všechny informace

Renault Rafale

Renault Rafale působí elegantně a sebevědomě, s propracovaným designem karoserie a příjemným, dobře vybaveným interiérem, který klade důraz na komfort a praktičnost. Jde o univerzální vůz vhodný pro každodenní dojíždění i delší cesty, s kultivovaným chováním na silnici a moderními asistenčními systémy.

Všechny informace
Hyundai Bayon
Renault Rafale

Náklady a spotřeba

Cena
592 500 - 762 100 Kč
Cena
1 114 000 - 1 468 500 Kč
Spotřeba l/100 km
5,8 L/100km
Spotřeba l/100 km
2 - 5 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
97 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
130 - 132 g/km
co2
43 - 109 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 175 - 1 200 kg
Pohotovostní hmotnost
1 734 - 2 025 kg
Objem kufru
411 L
Objem kufru
539 - 627 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 775 mm
Šířka
1 886 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
450 - 460 kg
Užitečné zatížení
415 - 444 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Plný hybrid, Plug-in hybrid
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
Výkon HP
90 HP
Výkon HP
200 - 300 HP
Zrychlení 0–100 km/h
11,9 - 13,3 s
Zrychlení 0–100 km/h
6,4 - 8,9 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
172 Nm
Točivý moment
-
Počet válců
3
Počet válců
3
Výkon kW
66 kW
Výkon kW
147 - 221 kW
Objem motoru
998 cm3
Objem motoru
1 199 cm3

Obecné

Modelový rok
2025
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D
Třída účinnosti CO2
C, B
Značka
Hyundai
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.