VS

Hyundai i10 vs VW T-Cross ve srovnání

Porovnejte výkon (90 HP vs 150 HP), kufr a cenu (430 200 Kč vs 631 900 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai i10 nebo VW T-Cross?

Hyundai i10 vs VW T-Cross: nejdůležitější rozdíly

Hyundai i10

5 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • zásadně levnější
  • o něco úspornější
  • výrazněji lehčí
Všechny informace

VW T-Cross

3,9 (4 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazněji vyšší výkon
  • výrazněji rychlejší z 0 na 100 km/h
  • značně větší kufr
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

i10

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Hyundai i10zásadně výhodu v ceně – začíná od 430 200 Kč , zatímco VW T-Cross je dostupný od 631 900 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 201 788 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Hyundai i10 si vystačí s 4,9 L/100km a je tak o něco úspornější než VW T-Cross s 5,4 L/100km. Rozdíl je přibližně 0,5 L/100km na 100 km.

T-Cross

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruVW T-Cross výrazněji výhodu – nabízí 150 HP místo 90 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 60 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má VW T-Cross výrazněji navrch – sprint zvládne za 8,4 s, zatímco Hyundai i10 potřebuje 11,4 s. Je tedy přibližně o 3 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: VW T-Cross táhne výrazněji silněji a nabízí 250 Nm místo 172 Nm. Rozdíl činí přibližně 78 Nm.

i10

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Hyundai i10 výrazněji lehčí – 996 kg oproti 1 267 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 271 kg.

U objemu kufruVW T-Cross značně více místa – 455 L oproti 252 L. Rozdíl činí přibližně 203 L.

Také u užitečného zatíženíVW T-Cross o něco navrch – 480 kg oproti 423 kg. Rozdíl činí přibližně 57 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

VW T-Cross vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 631 900 Kč
T-Cross

VW T-Cross

  • Typ motoru : Benzín
  • Převodovka : Manuel, Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 95 - 150 HP
  • Spotřeba l/100 km : 5,4 - 6 L/100km
Hyundai i10
VW T-Cross

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Hyundai i10

Hyundai i10 je spolehlivé a obratné městské auto, které nabízí překvapivě prostorný interiér a snadné parkování. Hodí se skvěle pro každodenní dojíždění díky příjemné jízdě a nízkým provozním nákladům.

Všechny informace

VW T-Cross

VW T-Cross je kompaktní crossover, který kombinuje praktičnost městského vozu s variabilitou interiéru a přehledným posedem za volantem. Hodí se pro každodenní dojíždění i rodinné výlety, nabízí pohodlný jízdní projev a důraz na bezpečnost.

Všechny informace
Hyundai i10
VW T-Cross

Náklady a spotřeba

Cena
430 200 - 561 800 Kč
Cena
631 900 - 944 000 Kč
Spotřeba l/100 km
4,9 - 5,5 L/100km
Spotřeba l/100 km
5,4 - 6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
110 - 124 g/km
co2
124 - 136 g/km
Objem nádrže
36 L
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Hatchback
Karoserie
SUV
Počet sedadel
4 - 5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
996 - 1 099 kg
Pohotovostní hmotnost
1 267 - 1 338 kg
Objem kufru
252 L
Objem kufru
455 L
Délka
3 670 - 3 675 mm
Délka
-
Šířka
1 680 mm
Šířka
1 784 mm
Výška
1 480 - 1 483 mm
Výška
-
Maximální objem kufru
1 050 L
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
344 - 423 kg
Užitečné zatížení
463 - 480 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Benzín
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Manuel, Automatická
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatizovaná manuální převodovka
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
63 - 90 HP
Výkon HP
95 - 150 HP
Zrychlení 0–100 km/h
11,4 - 18,4 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,4 - 11,3 s
Max. rychlost
143 - 175 km/h
Max. rychlost
-
Točivý moment
93 - 172 Nm
Točivý moment
175 - 250 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
46 - 66 kW
Výkon kW
70 - 110 kW
Objem motoru
998 - 1 197 cm3
Objem motoru
999 - 1 498 cm3

Obecné

Modelový rok
2024
Modelový rok
2 024 - 2 025
Třída účinnosti CO2
C, D
Třída účinnosti CO2
D, E
Značka
Hyundai
Značka
VW
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.