VS

Hyundai i30 Wagon vs Renault Captur ve srovnání

Porovnejte výkon (150 HP vs 158 HP), kufr a cenu (750 700 Kč vs 631 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Hyundai i30 Wagon nebo Renault Captur?

Hyundai i30 Wagon vs Renault Captur: nejdůležitější rozdíly

Hyundai i30 Wagon

4,3 (2 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazněji větší kufr
Všechny informace

Renault Captur

4,8 (5 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco levnější
  • trochu vyšší výkon
  • výrazněji úspornější
  • trochu rychlejší z 0 na 100 km/h
  • trochu lehčí
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

i30 Wagon

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Renault Capturo něco výhodu v ceně – začíná od 631 700 Kč , zatímco Hyundai i30 Wagon je dostupný od 750 700 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 118 997 Kč.

Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Renault Captur si vystačí s 4,4 L/100km a je tak výrazněji úspornější než Hyundai i30 Wagon s 5,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 1,5 L/100km na 100 km.

Captur

Motor a výkon:

Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.

U výkonu motoruRenault Captur trochu výhodu – nabízí 158 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 8 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Renault Captur trochu navrch – sprint zvládne za 8,9 s, zatímco Hyundai i30 Wagon potřebuje 9,1 s. Je tedy přibližně o 0,2 s rychlejší.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Renault Captur táhne trochu silněji a nabízí 265 Nm místo 250 Nm. Rozdíl činí přibližně 15 Nm.

i30 Wagon

Prostor a každodenní použitelnost:

Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Renault Captur trochu lehčí – 1 323 kg oproti 1 340 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 17 kg.

U objemu kufruHyundai i30 Wagon výrazněji více místa – 602 L oproti 422 L. Rozdíl činí přibližně 180 L.

Také u užitečného zatíženíHyundai i30 Wagon minimálně navrch – 490 kg oproti 453 kg. Rozdíl činí přibližně 37 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Renault Captur je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 631 700 Kč
Captur

Renault Captur

  • Typ motoru : Plný hybrid, Benzín, Benzín MHEV
  • Převodovka : Automatická, Manuel
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 115 - 158 HP
  • Spotřeba l/100 km : 4,4 - 6 L/100km
Hyundai i30 Wagon
Renault Captur

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Hyundai i30 Wagon

The Hyundai i30 Wagon is a practical family hauler that pairs roomy, sensible packaging with clean, modern lines and a surprisingly composed chassis. Comfortable, well-equipped and priced to make rivals sweat, it quietly ticks the boxes for daily life and weekend escapes while still managing a little grin on twisty roads.

Všechny informace

Renault Captur

Renault Captur je praktický a stylový kompaktní crossover, který snoubí útulný interiér s variabilitou pro každodenní ježdění i delší výlety. Nabízí pohodlné jízdní vlastnosti, moderní výbavu a rozumné provozní náklady, takže je chytrou volbou pro rodiny i jednotlivce hledající univerzální auto.

Všechny informace
Hyundai i30 Wagon
Renault Captur

Náklady a spotřeba

Cena
750 700 - 953 200 Kč
Cena
631 700 - 839 300 Kč
Spotřeba l/100 km
5,9 - 6,3 L/100km
Spotřeba l/100 km
4,4 - 6 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
-
Elektrický dojezd
-
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
134 - 142 g/km
co2
100 - 137 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
Kombi
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
-
Dveře
-
Pohotovostní hmotnost
1 340 - 1 460 kg
Pohotovostní hmotnost
1 323 - 1 441 kg
Objem kufru
602 L
Objem kufru
326 - 422 L
Délka
-
Délka
-
Šířka
1 795 mm
Šířka
1 797 mm
Výška
-
Výška
-
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
-
Užitečné zatížení
450 - 490 kg
Užitečné zatížení
447 - 453 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Benzín
Typ motoru
Plný hybrid, Benzín, Benzín MHEV
Převodovka
Manuel, Automatická
Převodovka
Automatická, Manuel
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka, Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon předních kol
Výkon HP
115 - 150 HP
Výkon HP
115 - 158 HP
Zrychlení 0–100 km/h
9,1 - 11,9 s
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 12,3 s
Max. rychlost
-
Max. rychlost
-
Točivý moment
172 - 250 Nm
Točivý moment
160 - 265 Nm
Počet válců
3 - 4
Počet válců
3 - 4
Výkon kW
85 - 110 kW
Výkon kW
84 - 116 kW
Objem motoru
998 - 1 598 cm3
Objem motoru
1 199 - 1 789 cm3

Obecné

Modelový rok
2026
Modelový rok
2025
Třída účinnosti CO2
D, E
Třída účinnosti CO2
C, D, E
Značka
Hyundai
Značka
Renault
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.