Porovnejte výkon (240 HP vs 150 HP), kufr a cenu (787 400 Kč vs 741 600 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Jeep Renegade nebo SEAT Ateca?
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
SEAT Ateca má trochu výhodu v ceně – začíná od 741 600 Kč , zatímco Jeep Renegade je dostupný od 787 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 45 826 Kč.
Také u spotřeby paliva je vidět rozdíl: Jeep Renegade si vystačí s 2,1 L/100km a je tak podstatně úspornější než SEAT Ateca s 4,9 L/100km. Rozdíl je přibližně 2,8 L/100km na 100 km.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Jeep Renegade viditelně výhodu – nabízí 240 HP místo 150 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 90 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Jeep Renegade viditelně navrch – sprint zvládne za 7,1 s, zatímco SEAT Ateca potřebuje 9 s. Je tedy přibližně o 1,9 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: SEAT Ateca táhne výrazněji silněji a nabízí 360 Nm místo 240 Nm. Rozdíl činí přibližně 120 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je SEAT Ateca minimálně lehčí – 1 345 kg oproti 1 420 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 75 kg.
U objemu kufru má SEAT Ateca jasně více místa – 510 L oproti 351 L. Rozdíl činí přibližně 159 L.
Také u užitečného zatížení má Jeep Renegade minimálně navrch – 570 kg oproti 525 kg. Rozdíl činí přibližně 45 kg.
Jeep Renegade nechává soupeři jen malý prostor v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Jeep Renegade je kompaktní SUV s odvážným designem typickým pro značku a výborně kombinuje městskou obratnost s možnostmi jízdy mimo zpevněné silnice. V interiéru nabídne praktické řešení, pohodlné sezení a širokou škálu výbav a doplňků, které usnadní každodenní provoz i víkendové výlety.
Všechny informaceSeat Ateca je praktické a sebevědomé SUV, které nabízí vyváženou kombinaci užitné hodnoty a příjemné jízdní dynamiky. Prostorný interiér s promyšleným uspořádáním a moderními prvky z něj dělá rozumnou volbu pro každodenní dojíždění i delší cesty.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
787 400 - 1 157 100 Kč
|
Cena
741 600 - 1 091 200 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
2,1 - 5,5 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
4,9 - 6,4 L/100km
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
|
Elektrický dojezd
36 km
|
Elektrický dojezd
-
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
48 - 125 g/km
|
co2
129 - 144 g/km
|
|
Objem nádrže
36 - 48 L
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
SUV
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
5
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 420 - 1 770 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 345 - 1 514 kg
|
|
Objem kufru
330 - 351 L
|
Objem kufru
510 L
|
|
Délka
4 236 mm
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 805 mm
|
Šířka
1 841 mm
|
|
Výška
1 684 - 1 718 mm
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
1 277 - 1 297 L
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
545 - 570 kg
|
Užitečné zatížení
516 - 525 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín MHEV, Plug-in hybrid
|
Typ motoru
Benzín, Diesel
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Manuel, Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka
|
Detail převodovky
Manuální převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol
|
|
Výkon HP
130 - 240 HP
|
Výkon HP
116 - 150 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
7,1 - 9,7 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
9 - 11 s
|
|
Max. rychlost
191 - 199 km/h
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
240 Nm
|
Točivý moment
200 - 360 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
3 - 4
|
|
Výkon kW
96 - 177 kW
|
Výkon kW
85 - 110 kW
|
|
Objem motoru
1 332 - 1 469 cm3
|
Objem motoru
999 - 1 968 cm3
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2024
|
Modelový rok
2025
|
|
Třída účinnosti CO2
D, B
|
Třída účinnosti CO2
E, D
|
|
Značka
Jeep
|
Značka
SEAT
|