Porovnejte výkon (406 HP vs 361 HP), kufr a cenu (2 468 600 Kč vs 1 265 700 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Lotus Emira nebo MG MGS6 EV?
Při pohledu na cenu a efektivitu se často ukazují největší rozdíly. Tady se rozhoduje, který model dlouhodobě lépe zapadne do rozpočtu.
MG MGS6 EV má podstatně výhodu v ceně – začíná od 1 265 700 Kč , zatímco Lotus Emira je dostupný od 2 468 600 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 1 202 881 Kč.
Výkon, točivý moment a zrychlení hodně napoví o tom, jak auto působí v běžném provozu. Tady se ukazuje, kdo nabízí více dynamiky.
U výkonu motoru má Lotus Emira lehce výhodu – nabízí 406 HP místo 361 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 45 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Lotus Emira znatelně navrch – sprint zvládne za 4 s, zatímco MG MGS6 EV potřebuje 5,1 s. Je tedy přibližně o 1,1 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: MG MGS6 EV táhne spíše silněji a nabízí 540 Nm místo 480 Nm. Rozdíl činí přibližně 60 Nm.
Prostor, kufr a užitečné zatížení jsou rozhodující, když jde o praktický přínos v každodenním životě. Tady záleží na komfortu a flexibilitě.
Počet sedadel: MG MGS6 EV nabízí více míst k sezení – 5 vs 2.
U pohotovostní hmotnosti je Lotus Emira viditelně lehčí – 1 521 kg oproti 1 908 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 387 kg.
U objemu kufru má MG MGS6 EV výrazně více místa – 674 L oproti 151 L. Rozdíl činí přibližně 523 L.
Také u užitečného zatížení má MG MGS6 EV podstatně navrch – 480 kg oproti 230 kg. Rozdíl činí přibližně 250 kg.
MG MGS6 EV vyhrává duel výrazně v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
The Lotus Emira is a supremely alive sports coupe that blends razor‑sharp handling with enough everyday comfort to make it usable beyond the track. It looks gorgeous, sounds eager and delivers a focused, smile-inducing drive that will seduce enthusiasts and tempt sensible buyers alike.
Všechny informaceMG je značka se silným důrazem na atraktivní design a praktičnost, která cílí na zákazníky hledající dobrý poměr ceny a užitku. Nabídka působí moderně a servisní síť se postupně rozšiřuje, takže MG může být zajímavou volbou pro každodenní ježdění.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
2 468 600 - 3 129 900 Kč
|
Cena
1 265 700 - 1 366 900 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
9,2 - 11,3 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
-
|
Spotřeba kWh/100 km
16,6 - 18,1 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
-
|
Elektrický dojezd
485 - 530 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
208 - 245 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kupé
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
2
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 521 - 1 533 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 908 - 2 005 kg
|
|
Objem kufru
151 L
|
Objem kufru
674 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 895 mm
|
Šířka
1 912 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
213 - 230 kg
|
Užitečné zatížení
460 - 480 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Benzín
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická, Manuel
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Automatická dvouspojková převodovka, Automatická převodovka, Manuální převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
365 - 406 HP
|
Výkon HP
244 - 361 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
4 - 4,8 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
5,1 - 7,3 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
420 - 480 Nm
|
Točivý moment
350 - 540 Nm
|
|
Počet válců
4 - 6
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
268 - 298 kW
|
Výkon kW
180 - 266 kW
|
|
Objem motoru
1 991 - 3 456 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2 023 - 2 025
|
Modelový rok
2026
|
|
Třída účinnosti CO2
G
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Lotus
|
Značka
MG
|