VS

Maxus Euniq 6 vs Polestar 4 ve srovnání

Porovnejte výkon (177 HP vs 544 HP), kufr a cenu (1 354 300 Kč vs 1 567 200 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Maxus Euniq 6 nebo Polestar 4?

Maxus Euniq 6 vs Polestar 4: nejdůležitější rozdíly

Maxus Euniq 6

2,1 (1 Hodnocení)
ohodnotit
  • o něco levnější
  • spíše lehčí
  • výrazněji větší kufr
Všechny informace

Polestar 4

4,8 (9 Hodnocení)
ohodnotit
  • výrazně vyšší výkon
  • výrazněji úspornější
  • podstatně delší dojezd
  • značně rychlejší z 0 na 100 km/h
Všechny informace

Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Euniq 6

Náklady a spotřeba:

U hospodárnosti se mezi oběma modely ukazují zajímavé rozdíly.

Maxus Euniq 6o něco výhodu v ceně – začíná od 1 354 300 Kč , zatímco Polestar 4 je dostupný od 1 567 200 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 212 903 Kč.

U spotřeby elektřinyvýhodu Polestar 4: s hodnotou 17,8 kWh/100km je výrazněji efektivnější než Maxus Euniq 6 s 21,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 3,7 kWh/100km.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Polestar 4 podstatně více: ujede až 620 km, tedy přibližně o 266 km více než Maxus Euniq 6.

4

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruPolestar 4 výrazně výhodu – nabízí 544 HP místo 177 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 367 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Polestar 4 značně navrch – sprint zvládne za 3,8 s, zatímco Maxus Euniq 6 potřebuje 10,5 s. Je tedy přibližně o 6,7 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Polestar 4 lehce vpředu – dosahuje 200 km/h, zatímco Maxus Euniq 6 končí na 160 km/h. Rozdíl činí přibližně 40 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Polestar 4 táhne značně silněji a nabízí 686 Nm místo 310 Nm. Rozdíl činí přibližně 376 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.

U pohotovostní hmotnosti je Maxus Euniq 6 spíše lehčí – 1 960 kg oproti 2 230 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 270 kg.

U objemu kufruMaxus Euniq 6 výrazněji více místa – 754 L oproti 526 L. Rozdíl činí přibližně 228 L.

Také u užitečného zatíženíPolestar 4 výrazněji navrch – 455 kg oproti 325 kg. Rozdíl činí přibližně 130 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Polestar 4 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 567 200 Kč
4

Polestar 4

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon všech kol, Pohon zadních kol
  • Výkon HP : 272 - 544 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 17,8 - 18,7 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 590 - 620 km
Maxus Euniq 6
Polestar 4

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Maxus Euniq 6

The Maxus Euniq 6 arrives as a practical, family-friendly electric MPV that blends sensible packaging with a surprisingly upmarket feel inside. It’s an easy choice for buyers after roomy versatility and low running costs, with a no-nonsense charm that makes daily driving less of a chore and more of a sensible pleasure.

Všechny informace

Polestar 4

Polestar 4 působí jako elegantní coupé‑SUV se skandinávskou čistotou linií, která mu dodává moderní a sebevědomý výraz. Řízení je jisté a komfort vyvážený, zatímco interiér staví na kvalitních materiálech a přehledné, intuitivní ergonomii.

Všechny informace
Maxus Euniq 6
Polestar 4

Náklady a spotřeba

Cena
1 354 300 Kč
Cena
1 567 200 - 1 769 800 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba kWh/100 km
21,5 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
17,8 - 18,7 kWh/100km
Elektrický dojezd
354 km
Elektrický dojezd
590 - 620 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
94 kWh
co2
0 g/km
co2
0 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
-

Rozměry a karoserie

Karoserie
SUV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
5
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
1 960 kg
Pohotovostní hmotnost
2 230 - 2 355 kg
Objem kufru
754 L
Objem kufru
526 L
Délka
4 735 mm
Délka
4 840 mm
Šířka
1 860 mm
Šířka
2 008 mm
Výška
1 736 mm
Výška
1 534 mm
Maximální objem kufru
-
Maximální objem kufru
1 536 L
Užitečné zatížení
325 kg
Užitečné zatížení
455 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Elektro
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Redukční převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol, Pohon zadních kol
Výkon HP
177 HP
Výkon HP
272 - 544 HP
Zrychlení 0–100 km/h
10,5 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,8 - 7,1 s
Max. rychlost
160 km/h
Max. rychlost
200 km/h
Točivý moment
310 Nm
Točivý moment
343 - 686 Nm
Počet válců
-
Počet válců
-
Výkon kW
130 kW
Výkon kW
200 - 400 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
-

Obecné

Modelový rok
2023
Modelový rok
2024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
A
Značka
Maxus
Značka
Polestar
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.