VS

Maxus Mifa 9 vs Lamborghini Urus ve srovnání

Porovnejte výkon (245 HP vs 800 HP), kufr a cenu (1 746 700 Kč vs 5 891 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Maxus Mifa 9 nebo Lamborghini Urus?

Maxus Mifa 9 vs Lamborghini Urus: nejdůležitější rozdíly

Maxus Mifa 9

  • výrazně levnější
  • výrazně delší dojezd
Všechny informace

Lamborghini Urus

  • výrazně vyšší výkon
  • podstatně rychlejší z 0 na 100 km/h
  • lehce lehčí
  • viditelně větší kufr
Všechny informace

By Achim Sedelmaier

Tady jde do detailu: technické rozdíly podrobně

Mifa 9

Náklady a spotřeba:

Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.

Maxus Mifa 9výrazně výhodu v ceně – začíná od 1 746 700 Kč , zatímco Lamborghini Urus je dostupný od 5 891 400 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 4 144 636 Kč.

V oblasti elektrického dojezdu boduje Maxus Mifa 9 výrazně více: ujede až 440 km, tedy přibližně o 380 km více než Lamborghini Urus.

Urus

Motor a výkon:

Pod kapotou se ukazuje, který model je sportovněji naladěný a kdo má v duelu navrch.

U výkonu motoruLamborghini Urus výrazně výhodu – nabízí 800 HP místo 245 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 555 HP.

Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Lamborghini Urus podstatně navrch – sprint zvládne za 3,3 s, zatímco Maxus Mifa 9 potřebuje 8,9 s. Je tedy přibližně o 5,6 s rychlejší.

U nejvyšší rychlosti je Lamborghini Urus výrazně vpředu – dosahuje 312 km/h, zatímco Maxus Mifa 9 končí na 180 km/h. Rozdíl činí přibližně 132 km/h.

Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Lamborghini Urus táhne výrazně silněji a nabízí 950 Nm místo 350 Nm. Rozdíl činí přibližně 600 Nm.

Prostor a každodenní použitelnost:

Vedle samotného výkonu je v běžném provozu důležitý hlavně prostorový komfort. Tady se rozhoduje, které vozidlo je praktičtější a univerzálnější.

Počet sedadel: Maxus Mifa 9 nabízí více míst k sezení – 7 vs 5.

U pohotovostní hmotnosti je Lamborghini Urus lehce lehčí – 2 150 kg oproti 2 385 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 235 kg.

U objemu kufruLamborghini Urus viditelně více místa – 616 L oproti 466 L. Rozdíl činí přibližně 150 L.

U maximálního objemu zavazadlového prostoru boduje Maxus Mifa 9 znatelně – až 2 017 L, tedy přibližně o 421 L více než Lamborghini Urus.

Také u užitečného zatíženíMaxus Mifa 9 podstatně navrch – 615 kg oproti 350 kg. Rozdíl činí přibližně 265 kg.

Kdo vyhrává datový souboj?

Maxus Mifa 9 je převážně lepší v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.

od 1 746 700 Kč
Mifa 9

Maxus Mifa 9

  • Typ motoru : Elektro
  • Převodovka : Automatická
  • Typ pohonu : Pohon předních kol
  • Výkon HP : 245 HP
  • Spotřeba kWh/100 km : 21,3 - 21,8 kWh/100km
  • Elektrický dojezd : 430 - 440 km
Maxus Mifa 9
Lamborghini Urus

Náklady a spotřeba

Zobrazit detailní analýzu

Motor a výkon

Zobrazit detailní analýzu

Rozměry a karoserie

Zobrazit detailní analýzu

Maxus Mifa 9

The Maxus Mifa 9 arrives as a roomy, tech-laden electric MPV that quietly turns family hauling into a first-class commute. With an airy cabin, smart infotainment and a calm, refined ride, it’s an appealing choice for buyers who want practicality without sacrificing polish — and yes, it’s surprisingly pleasant to drive.

Všechny informace

Lamborghini Urus

The Lamborghini Urus wears its raging bull badge with SUV practicality, serving supercar drama in a package you can live with every day. It hustles through corners like a sports car while hauling weekend gear with unapologetic style, perfect for buyers who crave attention and usable performance.

Všechny informace
Maxus Mifa 9
Lamborghini Urus

Náklady a spotřeba

Cena
1 746 700 - 2 101 200 Kč
Cena
5 891 400 - 7 595 500 Kč
Spotřeba l/100 km
-
Spotřeba l/100 km
2,1 - 14,1 L/100km
Spotřeba kWh/100 km
21,3 - 21,8 kWh/100km
Spotřeba kWh/100 km
-
Elektrický dojezd
430 - 440 km
Elektrický dojezd
60 km
Kapacita baterie
-
Kapacita baterie
-
co2
0 g/km
co2
51 - 320 g/km
Objem nádrže
-
Objem nádrže
85 L

Rozměry a karoserie

Karoserie
MPV
Karoserie
SUV
Počet sedadel
7
Počet sedadel
5
Dveře
5
Dveře
5
Pohotovostní hmotnost
2 385 - 2 610 kg
Pohotovostní hmotnost
2 150 - 2 405 kg
Objem kufru
466 L
Objem kufru
454 - 616 L
Délka
5 270 mm
Délka
5 112 - 5 137 mm
Šířka
2 000 mm
Šířka
2 018 - 2 026 mm
Výška
1 840 mm
Výška
1 618 - 1 638 mm
Maximální objem kufru
2 017 L
Maximální objem kufru
1 596 L
Užitečné zatížení
485 - 615 kg
Užitečné zatížení
100 - 350 kg

Motor a výkon

Typ motoru
Elektro
Typ motoru
Benzín, Plug-in hybrid
Převodovka
Automatická
Převodovka
Automatická
Detail převodovky
Redukční převodovka
Detail převodovky
Automatická převodovka
Typ pohonu
Pohon předních kol
Typ pohonu
Pohon všech kol
Výkon HP
245 HP
Výkon HP
666 - 800 HP
Zrychlení 0–100 km/h
8,9 - 9,2 s
Zrychlení 0–100 km/h
3,3 - 3,5 s
Max. rychlost
180 km/h
Max. rychlost
305 - 312 km/h
Točivý moment
350 Nm
Točivý moment
850 - 950 Nm
Počet válců
-
Počet válců
8
Výkon kW
180 kW
Výkon kW
490 - 588 kW
Objem motoru
-
Objem motoru
3 996 cm3

Obecné

Modelový rok
2023
Modelový rok
2 022 - 2 024
Třída účinnosti CO2
A
Třída účinnosti CO2
G, B
Značka
Maxus
Značka
Lamborghini
DriveDuel využívá analýzu dat a umělou inteligenci k vyhodnocování údajů o vozidlech a tvorbě obsahu. Obsah je pravidelně kontrolován a vylepšován. Zobrazené ceny jsou odhady založené na německých ceníkových cenách upravených podle DPH dané země. Specifické registrační daně jednotlivých zemí nejsou zahrnuty. Tyto informace nejsou právně závazné.