Porovnejte výkon (354 HP vs 380 HP), kufr a cenu (1 205 500 Kč vs 1 088 400 Kč ) na první pohled. Zjistěte, které auto je pro vás lepší volbou - Mercedes CLA Shooting Brake nebo Toyota bZ4X?
Všechny detaily o výkonu, spotřebě, dojezdu a kufru najdete v technickém srovnání níže – tam najdete také uživatelská hodnocení obou modelů.
Cena a efektivita patří často mezi první kritéria při koupi auta. Tady se ukazuje, který model dlouhodobě vítězí – při tankování, nabíjení nebo už při pořízení.
Toyota bZ4X má spíše výhodu v ceně – začíná od 1 088 400 Kč , zatímco Mercedes CLA Shooting Brake je dostupný od 1 205 500 Kč . Cenový rozdíl činí přibližně 117 022 Kč.
U spotřeby elektřiny má výhodu Mercedes CLA Shooting Brake: s hodnotou 12,7 kWh/100km je mírně efektivnější než Toyota bZ4X s 13,5 kWh/100km. Rozdíl činí přibližně 0,8 kWh/100km.
V oblasti elektrického dojezdu boduje Mercedes CLA Shooting Brake viditelně více: ujede až 768 km, tedy přibližně o 177 km více než Toyota bZ4X.
Výkon, točivý moment a zrychlení jsou klasické hodnoty, podle kterých se auta porovnávají – a zde odhalují zajímavé rozdíly.
U výkonu motoru má Toyota bZ4X minimálně výhodu – nabízí 380 HP místo 354 HP. To znamená výkonový rozdíl přibližně 26 HP.
Ve zrychlení z 0 na 100 km/h má Toyota bZ4X lehce navrch – sprint zvládne za 4,4 s, zatímco Mercedes CLA Shooting Brake potřebuje 5 s. Je tedy přibližně o 0,6 s rychlejší.
Také u točivého momentu je vidět rozdíl: Mercedes CLA Shooting Brake táhne viditelně silněji a nabízí 515 Nm místo 338 Nm. Rozdíl činí přibližně 177 Nm.
Ať už rodinné auto nebo každodenní společník – kdo nabídne více místa, více flexibility a více komfortu?
Obě vozidla nabízejí dostatek prostoru pro 5 osob.
U pohotovostní hmotnosti je Mercedes CLA Shooting Brake spíše lehčí – 1 710 kg oproti 1 900 kg. Rozdíl v hmotnosti činí přibližně 190 kg.
U objemu kufru má Mercedes CLA Shooting Brake trochu více místa – 455 L oproti 452 L. Rozdíl činí přibližně 3 L.
Také u užitečného zatížení má Toyota bZ4X lehce navrch – 565 kg oproti 460 kg. Rozdíl činí přibližně 105 kg.
Mercedes CLA Shooting Brake je jen lehce ve výhodě v objektivním datovém srovnání.
Toto hodnocení pouze ukazuje, který model matematicky sbírá více bodů – neříká však, které z těchto aut se bude správně hodit právě vám.
Mercedes CLA Shooting Brake působí jako elegantní a sportovní kombík, který nabízí stylovou alternativu k běžným rodinným vozům. Je to auto se suverénním zpracováním interiéru a praktickou variabilitou, které potěší řidiče hledající kombinaci komfortu a dynamiky.
Všechny informaceToyota bZ4X působí moderně a vyznačuje se čistými liniemi i příjemným interiérem, který klade důraz na praktičnost pro každodenní použití. Jízda v bZ4X je tichá a předvídatelná, ideální pro město i delší přesuny, přičemž nabíjení a provoz jsou koncipovány pro jednoduchost a spolehlivost.
Všechny informaceNáklady a spotřeba |
|
|---|---|
|
Cena
1 205 500 - 1 800 300 Kč
|
Cena
1 088 400 - 1 506 500 Kč
|
|
Spotřeba l/100 km
5 - 5,4 L/100km
|
Spotřeba l/100 km
-
|
|
Spotřeba kWh/100 km
12,7 - 13,3 kWh/100km
|
Spotřeba kWh/100 km
13,5 - 16,6 kWh/100km
|
|
Elektrický dojezd
525 - 768 km
|
Elektrický dojezd
444 - 591 km
|
|
Kapacita baterie
-
|
Kapacita baterie
-
|
|
co2
0 - 123 g/km
|
co2
0 g/km
|
|
Objem nádrže
-
|
Objem nádrže
-
|
Rozměry a karoserie |
|
|---|---|
|
Karoserie
Kombi
|
Karoserie
SUV
|
|
Počet sedadel
5
|
Počet sedadel
5
|
|
Dveře
-
|
Dveře
-
|
|
Pohotovostní hmotnost
1 710 - 2 155 kg
|
Pohotovostní hmotnost
1 900 - 2 180 kg
|
|
Objem kufru
455 L
|
Objem kufru
452 L
|
|
Délka
-
|
Délka
-
|
|
Šířka
1 855 mm
|
Šířka
1 860 mm
|
|
Výška
-
|
Výška
-
|
|
Maximální objem kufru
-
|
Maximální objem kufru
-
|
|
Užitečné zatížení
430 - 460 kg
|
Užitečné zatížení
375 - 565 kg
|
Motor a výkon |
|
|---|---|
|
Typ motoru
Elektro, Plný hybrid
|
Typ motoru
Elektro
|
|
Převodovka
Automatická
|
Převodovka
Automatická
|
|
Detail převodovky
Redukční převodovka, Automatická dvouspojková převodovka
|
Detail převodovky
Redukční převodovka
|
|
Typ pohonu
Pohon zadních kol, Pohon všech kol, Pohon předních kol
|
Typ pohonu
Pohon předních kol, Pohon všech kol
|
|
Výkon HP
156 - 354 HP
|
Výkon HP
167 - 380 HP
|
|
Zrychlení 0–100 km/h
5 - 8,9 s
|
Zrychlení 0–100 km/h
4,4 - 8,6 s
|
|
Max. rychlost
-
|
Max. rychlost
-
|
|
Točivý moment
280 - 515 Nm
|
Točivý moment
268 - 338 Nm
|
|
Počet válců
4
|
Počet válců
-
|
|
Výkon kW
115 - 260 kW
|
Výkon kW
123 - 280 kW
|
|
Objem motoru
1 499 cm3
|
Objem motoru
-
|
Obecné |
|
|---|---|
|
Modelový rok
2026
|
Modelový rok
2 025 - 2 026
|
|
Třída účinnosti CO2
A, C, D
|
Třída účinnosti CO2
A
|
|
Značka
Mercedes-Benz
|
Značka
Toyota
|